Maç sonrası izdiham çıktı! Ölen sayısı artıyor

Maç sonrası izdiham çıktı! Ölen sayısı artıyor

Maç sonrası çıkan izdiham sonucunda ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Endonezya’da bir maç sonrası çıkan izdihamda yaralananların sayısı artmaya başladı. İşte tüm detaylar.

Endonezya’da Persebaya Surabaya ile Arema Malang arasında oynanan maçta çıkan olaylar faciaya dönüştü. Ülkemizde de zaman zaman taraftarların birbirine girdiği görülüyor, bu da hiç sağlıklı olmayan sonuçlar doğuruyor. Bu kapsamda Endonezya’da da yaşananlar sosyal medyada yankı buldu. Taraftarlar arasında çıkan kavgaya polisin göz yaşartıcı gazla müdahale etmesi sonucu, tribünlerde yaşanan panik aniden izdihama dönüştü.

Maç sonrası izdiham çıktı! Ölen sayısı artıyor

Stadyumda yaşanan felaketin ardından 174 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi. Açıkçası bu kadar fazla ölü sayısı oldukça endişe uyandırıcı diyebiliriz. Doğu Java Polis Şefi Nico Afinta, 34 kişinin stadyumda hayatını kaybettiğini, diğerlerinin ise ya hastaneye giderken ya da hastaneye kaldırıldıktan sonra tedavi görürken öldüğünü bildirdi.

Endonezya Premier Ligi’nde Persebaya Surabaya ile Arema Malang arasında oynanan karşılaşmanın ardından stadyum kana bulandı. Kanjuruhan Stadı’nda Persebaya Surabaya’nın Arema Malang’ı 3-2 yendiği maçın ardından çıkan olaylar görülmemiş bir felakete yol açtı. Taraftarlar arasında çıkan izdiham herkesi kötü etkiledi. Bu kapsamda çıkan problemlerde iki taraf arasında olaylar büyümeye devam etti. Mücadele oynanırken iki takım taraftarları arasında çıkan kavgaya stadyum polis müdahale etti. Olayları yatıştırmak için polisin kullandığı göz yaşartıcı gaz, tribünleri dolduran taraftarlar arasında paniğe neden oldu.

Oppo Reno 9 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı