Ana Sayfa Apple LG, Gelmiş Geçmiş En Yüksek Çözünürlüklü Akıllı Telefon Ekranını Ortaya Çıkardı

LG, Gelmiş Geçmiş En Yüksek Çözünürlüklü Akıllı Telefon Ekranını Ortaya Çıkardı

LG, müthiş bir iddiaya imza atarak “Gelmiş geçmiş en yüksek çözünürlüklü akıllı telefonu ekranını” geliştirdiğini basına duyurdu. Koreli firmaya göre, bu ekran, akıllı telefonları geleceğinde önemli bir rol oynayacak.

Tanıtılan 5.5 inçlik ekran inç başına 538 piksel barındırıyor ve  2560 x 1440 piksellik video oynatma özelliğiyle donatılmış. Apple’ın retina ekranında inç başına sadece 264 piksel olduğu düşünülürse, şirketin başarısı gözler önüne seriliyor. Yine de, bu akıl almaz çözünürlüğe rağmen, 4K Ultra HD teknolojisine ulaşılabilmiş değil. Yine de akıllı telefon sektörü çok daha renkli ve canlı ekranlarla tanışmak üzere.

Şunu da unutmamak gerek ki Apple’ın merhum başkanı Steve Jobs, retina ekranların gözün fark edebileceğinden yüksek çözünürlük içerdiğini vurgulamıştı. Bu durumda, çıplak bir çift gözün LG’nin teknolojisini ayırt edebilmesi de pek de mümkün görünmüyor.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting