Ana Sayfa Genel LG'den Yeni Teknoloji

LG’den Yeni Teknoloji

LG Display 2566×1440 çözünürlüğe sahip Quad HD AH-IPS LCD ekranı akıllı telefonlar için üretmeye başlıyor.5.5 inç boyutlarındaki bu ekran inç başına 538 piksel gibi yüksek çözünürlüğe sahip.

Bu seviye ekran çözünürlüğü şuana kadar herhangi bir mobil ekran uygulamasında elde edilmiş en yüksek çözünürlük seviyesi.Daha net ve gerçekci görüntülerin yanı sıra BlueRay eşdeğerinde video kalitesine sahip olacak Quad Hd ekranlar’ın sloganıysa “Daha Hassas renk”.

Yeni LG QUAD HD Ekranlar
Yeni LG QUAD HD Ekranlar

Ayrıca,Quad Hd ile ziyaret edilen web sitelerinde herhangi bir bozulma veya kırpma olmadan ziyaret edilebilecek. Makalelerinizi, Toplantı notlarınızı ya da herhangi bir yazıyı Full HD bir ekrandan daha keskin ve net okuyabileceksiniz. Quad HD ekranların Full HD ekranlardan yüzde 12 daha ince olması, gelecek akıllı telefonların boyutları hakkında ipuçları veriyor. LG Display BT ve Mobil Geliştirme Grubu Başkan Yardımcısı Dr Byeong-koo Kim şunları söyledi: “2012 yılında dünyanın ilk Full HD akıllı telefon panelin tanıtımı ile yüksek çözünürlüklü mobil pazarda öncülük eden LG Display,başarılı bir uygulama olan QHD teknolojisini geliştirdi. Bu atılımla, LG Display mobil çözüm için standartlarını yükseltecek ve mobil ekran pazarı liderliğini devam ettirecektir.”
Lg’den gelen açıklamalarsa piyasada mevcut çoğu ekran 1280 x 720 çözünürlüğe sahip akıllı telefondan özellikle ekranıyla fark atacak yeni LG akıllı telefonların pek yakında meraklılarıyla buluşacağı yönünde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting