Ana SayfaGenelLenovo katlanabilir ekranlı tablet üzerinde çalışıyor

Lenovo katlanabilir ekranlı tablet üzerinde çalışıyor

Teknoloji gündemi katlanabilir ekranlı telefonlarla meşgulken, Lenovo katlanabilir ekranlı tablet modeli üzerinde çalışıyor. İşte konu hakkındaki son detaylar.

Özellikle 2018’in ikinci yarısından sonra katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar üzerine olan söylentiler ayyuka çıktı. Artık 2019 itibariyle katlanabilir ekranlı akıllı telefonların piyasaya sürülmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu noktada bilinmeyen tek şey, bu teknolojiye sahip ilk akıllı telefonun hangi üretici tarafından geliştirileceği.

Katlanabilir ekranlı tabletler geliyor

Peki katlanabilir ekran teknolojisi akıllı telefonlar yerine tabletlerde kullanılsa nasıl olurdu? Görünen o ki Lenovo bu hususta ciddi çalışmalar yürütüyor. Güney Kore kaynaklı bir rapora göre, Lenovo katlanabilir ekranlı tablet modeli üzerinde çalışıyor. Çinli üreticinin bu alandaki ekran tedarikçisinin ise LG olacağı belirtiliyor.

Lenovo’nun katlanabilir ekranlı tablet modeli, katlandığında 8 ya da 9 inç, açıldığında ise 13 inçlik bir ekrana sahip olacak. En azından raporda belirtilen rakamlar bu yönde.

Öte yandan LG’nin katlanabilir ekranlı tablet konusunda Dell’le de temas halinde olduğu ve bu şirkete de panel satmak istediği konuşuluyor.

Tabi ki tüm bunların şimdilik bir söylentiden ibaret olduğunu da unutmamak gerekiyor. Fakat şu da bir gerçek. Katlanabilir ekran fikrini akıllı telefonlar için cazip kılan şey, telefonun tek bir hamleyle tablete dönüşebilecek olmasıydı. Hali hazırda 8, 9 inçlik bir tabletin daha büyük ekranlı bir tablete dönüşecek olması, kullanıcılara pek de cazip gelmeyebilir.

Huawei Mate 20 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU