LaLiga uygulaması kaçak yayın yapanları yakalatacak

LaLiga uygulama

LaLiga uygulaması kaçak yayın yapanlar için önemli bir sorun teşkil edecek adımlar attı. Normal şartlarda, kişilerin mikrofonlarının kullanılarak ortamın dinlenmesi ulusal veri koruma ajansları tarafından yasaklanmıştır. Bu uygulama ise, kurala uymayarak kaçak yayın yapanların peşine düştü. İşte haberimizin detayları.

Dünyanın en iyi ligi olarak bilinen İspanya’daki LaLiga, spor severler tarafından düzenli olarak takip ediliyor. Büyük emeklerle LaLiga maçlarını yayınlayan platformlar kaçak yayın yapanlarla çoğu zaman ters düşüyor. Akıllara durgunluk verecek bir uygulama ile birlikte, artık bu yayını yapanlar çok rahat bir şekilde yakalanacak.

LaLiga uygulaması 10 milyon kişi tarafından indirildi

Uygulama ile ilgili en sorunlu nokta ise 10 milyon kişi tarafından indirilmesi. Bu da demek oluyor ki, İspanya’da yaşayan birçok kişi kaçak yayın yapılan herhangi bir yerde baskın yapılmasına neden olabilir. Sosyal medyada birçok kişi konuyla ilgili endişelerini dile getirdi.

laliga ekran

Şu an için uygulamanın yasal olup olmadığı ile ilgili tartışmalar da büyük önem taşıyor. Uygulama yetkililerine göre, bu tamamen yasal. İspanya yasalarına bakıldığında gerçekten de uygulamanın yasal olup olmaması ile ilgili herhangi bir sorun bulunmuyor. Ancak asıl konu verilerin korunabilmesi. Bilindiği üzere Facebook ve Amazon gibi şirketler, çoğu zaman veri hırsızlığı ile suçlanıyor.

Eğer bu uygulama kısa bir süre içerisinde mikrofon dinleme özelliğini kapatmazsa, büyük cezalar ödeyecek. 250.000 euro para cezası şu an için kesinleşti ve uygulama yetkilileri tarafından herhangi bir müdahale gerçekleşmediği zaman bu ceza daha da artacak.

Peki sizce de LaLiga uygulamasının yaptığı kullanıcılar açısından etik oluyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Google aramalar uygulaması Android için karanlık mod alıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir