Ana SayfaGenelKüresel çip kıtlığı ev aletleri sektörünü etkiledi

Küresel çip kıtlığı ev aletleri sektörünü etkiledi

Küresel çip kıtlığı tüm etkisiyle devam diyor. Bu, dünya çapında birçok sektördeki çeşitli şirketleri etkiledi. Şimdi, çip kıtlığı, geniş ev aletleri endüstrisini de etkiledi.

Bir SCMP raporuna göre , Midea Group geçtiğimiz günlerde Çin ev aletleri sektörünün de şu anda küresel bir kıtlıktan muzdarip olduğunu açıkladı. Firma, cips tedarikinin “ev aletleri sektöründe baskı altında” olduğunu da sözlerine ekledi.

Şu anda, Midea’nın yaklaşık 600 milyar Yuan (yaklaşık 91,7 milyar ABD Doları) piyasa değeri var ve bu da onu dünyanın en büyük tüketici aletleri üreticisi yapıyor. Şirket, geniş elektronik portföyü altında buzdolabı, çamaşır makinesi ve klima gibi cihazlar üretmektedir.

Küresel çip kıtlığı ev aletleri sektörüne vurdu

Midea, bu ev aletlerinde kullanılan yongaların fiyatlarının genellikle bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda kullanılanlara göre daha az karmaşık ve gelişmiş olduğunu, ancak bu yongaların fiyatlarının, arzlarındaki küresel bir eksiklik nedeniyle artmasının beklendiğini söyledi. Ayrıca, tedarik zincirindeki bu bozulma, Çin’deki ev aletleri endüstrisini de engelleyebilir ve hatta bu tür ürünler için küresel pazar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.
Şu anda Çin, dünyadaki klima, televizyon ve mikrodalga fırınların üçte ikisini ve tüm buzdolaplarının ve çamaşır makinelerinin yaklaşık yarısını üretiyor. Daha önce , dünya genelinde ev aletleri pazarının yakın zamandaki kıtlıktan nasıl etkilendiğini bildirmiştik ve Çin bu tür ürünler için en önemli merkezlerden biri olduğundan, tedarik sorununun üreticinin planlarında değişikliklere yol açması muhtemel gözüküyor.

Apple iPad mini 6 için yeni iddialar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting