Kripto para nereden alınır?

Bitrota 1 milyar TL

Şu sıralar tüm dünyada hayli popüler olan kripto para nereden ve nasıl alınır? İşte bu konu ile ilgili tüm detaylar.

Son dönemde kripto paraların ismini sık sık duymaya başladık. Her ne kadar ana akım medyada, televizyonda kripto paralara ilişkin çok fazla şey görmesek de sosyal medyanın hayli uzun bir süredir kripto para olaylarıyla çalkalandığını söyleyebiliriz.

Hali hazırda dünya genelinde işlem gören pek çok kripto para birimi mevcut. Bunlardan en bilineni ise şüphesiz Bitcoin diyebiliriz. Pek çok kişi Bitcoin üzerine ciddi yatırımlar yapmış durumda. Son olarak Tesla da Bitcoin için 1.5 milyar dolarlık devasa bir yatırıma imzasını atmıştı.

Kripto para nereden ve nasıl alınır?

Peki Türkiye’de kripto para nereden ve nasıl alınır? Malum bu para birimi ülkeler tarafından tanınmış olmadığından ötürü banka uygulamaları üzerinden ya da şubelerden satın alınamıyor.

Kripto para satın almak için özel borsalar mevcut. Bu borsalardan birisine kayıt olarak kripto para satın alıp, satabiliyorsunuz. Yani klasik al – sat yapabiliyorsunuz.

Şu anda Türkiye’de bu konuda gerçekten popüler olan 2 farklı adres bulunuyor. Btctürk ve Paribu. Son zamanda Paribu reklamları televizyonlarda da döndüğü için hayli popüler olmuş durumda.

Bu ikisi dışında pek çok isim olsa da büyük paralar için tercih edilen adreslerin bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Elbette her platformun kendine göre artı ve eksileri mevcut. Bu da tamamen kullanıcılara kalmış durumda.

Elon Musk uçan arabalar istiyor! Yeni bir deneme yapacak!