Kripto para ödemelerini kabul eden kurumlar artıyor

Kripto para yatırımcıları

Ünlü burrito ve taco satıcısı Chipotle artık kripto para birimini kabul edeceğini duyurdu. İşte tüm detaylar.

Ünlü restoran Chipotle artık Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ödeme yapabileceğinizi bildiriliyor. Flexa, Meksika fast food zincirinin artık platformu aracılığıyla dijital ödemeleri kabul edebileceğini duyurdu. Bu seçenek görünüşte ABD’deki tüm Chipotle lokasyonlarında mevcut ve Gemini ve SPEDN gibi Flexa etkinleştirilmiş bir cüzdan uygulamanız olduğu sürece bunu kullanabilirsiniz. Uygulamanızı başlatmanız, Chipotle’ı seçmeniz ve telefonunuzu kasiyere göstermeniz yeterli olacaktır.

Kripto para ödemelerini kabul eden kurumlar artıyor

Bu güncelleme ile Chipotle, Starbucks ve Subway dahil olmak üzere kripto para birimini ödeme olarak kabul eden ünlü gıda zincirleri listesine katılıyor. Nordstrom gibi diğer perakendeciler ve mağazalar da son yıllarda dijital para ödemeleri almaya başladı. Bir süreliğine, ABD’de Bitcoin ile bir Tesla bile satın alabilirsiniz, ancak otomobil üreticisi çevresel kaygıları öne sürerek yöntemi askıya aldı. Dijital para birimlerini çevreleyen en büyük sorunlardan biri, ne kadar enerji tükettikleri ve çevre üzerindeki etkilerinin ne kadar büyük oldukları.

Chipotle henüz ödeme seçeneği hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Chipotle, Baş Teknoloji Sorumlusu Curt Garner, restoran zincirinin “misafir deneyimimizi geliştirecek yenilikleri sürekli araştırdığını ve artık Chipotle’ın ABD restoranlarında Flexa ile dijital para ödemelerini kabul etmeyi içerdiğini” belirten bir açıklama gönderdi. Bu vesileyle kripto para kullanımı da giderek yaygınlaşıyor.

Instagram, kullanıcıların akışlarına “uyarılar” gönderecek