Ana SayfaGenelKripto para camiasında hırsızlık bu sefer Türkiye'de yaşandı!

Kripto para camiasında hırsızlık bu sefer Türkiye’de yaşandı!

Son günlerde kripto para camiası hırsızlık olaylarıyla çalkanalanıyor. Poly Network’den çalınan 610 milyon değerindeki kripto para olayının ardından Japonya’da da bir hırsızlık olayı yaşanmıştı. Yeni soygun olayının adresi ise bu sefer Türkiye. İşte detaylar.

Geçtiğimiz günlerde belli bir merkezi olmayan Poly Network’den 610 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştı. Şirketin, hackera güvenlik ekibinde iş teklif etmesi ve hatta güvenlik açığını ortaya çıkardığı için para bile vermeyi teklif etmesiyle gündeme oturan ilginç olay hackerın çaldığı parayı iade etmesiyle çözülmüştü. Şimdi ise yeni bir vurgun söz konusu. Bu sefer ise adres Türkiye. Vurgun Dogecoin üzerinden yapıldı. Turgut V isimli baş şüphelinin Telegram hesabından yatırımlar aldığı kişileri dolandırarak kayıplara karıştığı iddia ediliyor. Turgut V haricinde 11 şüpheli daha söz konusu.

Kripto para camiasında hırsızlık bu sefer Türkiye'de yaşandı!

Baş şüpheli Turgut V.’nin 1.500 kişiden topladığı yaklaşık bir milyar lira değerinde Dogecoin (DOGE) ile kayıplara karıştığı bildirildi. Şu anda konuyla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma yürütüyor. Mağdurlardan Ecem Ashyrova konuyla ilgili ifade verdi. Ashyrova: “12 milyon TL zararım var şu an. Yüzde yüz kazanacağımız vaat edilmişti ama elimizdeki avucumuzdaki gitti” açıklamasını yaptı. Kaynağa göre soruşturmanın bir numaralı şüphelisi Turgut V. birebir görüşmeler ve lüks mekanlarda tanıtımlar düzenleyerek yatırımcıları ikna ediyordu. Yatırımcıları bir Telegram sayfasında toplayarak ellerindekilerini kendi sistemine aktarmalarını sağladı. Tam 1.500 kişi bu sisteme Dogecoin’lerini yatırdı.

Samsung, Hava Durumu uygulamasında reklam göstermeyi durdurdu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU