Ana SayfaGenelKraliçe Elizabeth'in yerine kim geçecek? İşte yanıtı

Kraliçe Elizabeth’in yerine kim geçecek? İşte yanıtı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, tahttaki 70. yılının şerefine bir mektup yayınladı. Kraliçe mektubunda tahtın varisi olacak isimleri işaret etti.

Kraliçe Elizabeth’in yerine kim geçecek? İşte yanıtı! Bunca yıl aldığı desteklerden dolayı herkese teşekkür eden Kraliçe Elizabeth, kendisinden sonra yerine oğlu Prens Charles‘ın eşi Camilla‘nın geçmesini istediğini söyledi.

95 yaşında olan İngiltere Kraliçesi Elizabeth tahttaki 70. Yılı şerefine yayınladığı yazılı mesajında “Hepinize bana verdiğiniz destek için teşekkürlerimi sunuyorum. Bana vermeye devam ettiğiniz sevgi ve sadakat için müteşekkirim.”  “Artık zamanım dolduğunda ve aranızdan ayrıldığımda oğlum Charles Kral olacak. Ona ve eşi Camilla’ya bana verdiğiniz desteği vermenizi ve Charles Kral olduğunda Camilla’yı da ‘Kraliçe’ olarak tanımanızı ve öyle seslenmenizi istiyorum.” dedi.

kalice

Kraliçe Elizabeth’in yerine kim geçecek? İşte yanıtı

İngiliz kraliyet uzmanları bu mesajı ‘sıra dışı’ olarak nitelendirirken Kraliçenin bu mesajla 70 yıl hizmet ettiği tahtın kendinden sonra da istediği şekilde temsil edilmesi için güçlü bir kişisel iz bıraktığı değerlendirmesi yapıldı.

Prens Charles ilk eşi olan Leydi Diana Spencer ile 1981 yılı 29 Temmuz’unda İngiltere’nin başkenti Londra’da evlendi. Ancak ünlü çift 1996 yılında boşandı.

Prenses Diana, ‘Kendi Sözleriyle Diana’ adlı belgeselde, evliliği süresince Prens Charles ile Camilla Parker Bowles’un ilişkisi olduğunu ve bunu bildiğini söyleyerek, “Bu evlilikte üç kişiydik” demişti.

1997 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te hayatını kaybeden Prenses Diana’nın ardından Camilla Parker Bowles ve Prens Charles 2005 yılında evlendi.

Opel’den elektrikli otomobil atılımı, hedef 2024!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting