Ana sayfa Haber Koronavirüs sebebiyle seçimler posta yoluyla gerçekleştirilecek

Koronavirüs sebebiyle seçimler posta yoluyla gerçekleştirilecek

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle pek çok farklı çözüm arayışı var. Örneğin, Kaliforniya’da düzenlenecek seçimler için ilginç bir yöntem gündemde.

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada çeşitli önlemler uygulanıyor, kısıtlamalar getiriliyor. Tabii tedavi sürecine yönelik çalışmalar da var, ancak an itibarıyla “aşı” için sevindirici haberlere erişemedik. Haliyle hayat devam ediyor ve bu süreçte bazı işlemler de “yöntemleri değiştirilse de” yapılacak. Örneğin, seçimler.

Posta ile oy kullanın!

Kaliforniya halkı, önümüzdeki kasım ayında seçimlere gidecek ve bu seçimler için Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, “posta ile oy kullanma yöntemi”ni onayladığını duyurdu.

Koronavirüs sebebiyle seçimler posta yoluyla gerçekleştirilecek

Kaliforniya’nın 40. valisi olan ve Ocak 2019’dan beri görevde bulunan Gavin Newsom, insanların koronavirüs endişesi sebebiyle “posta ile oy kullanma yöntemi” üzerine uzun süredir çalışmalar yürüttüklerini ve bu sistemin önümüzdeki kasım ayında gerçekleştirilecek seçimlerde işler hale getirileceğini belirtti.

Kaliforniya’da yaşayanlar, böylelikle posta adreslerine gelen oy pusulalarını doldurarak ücretsiz bir şekilde geri postalayabilecek. Bu sayede virüs korkusu olan kişilerin riske girmeden oylarını kullanabilmeleri hedefleniyor. Öte yandan, klasik oy kullanma yöntemi için de az sayıda merkezin açık olacağı ve isteyenlerin buralara gelerek de oy kullanabileceği belirtiliyor.

Uluslararası Hemşireler Günü kutlu olsun!

Burada her ne kadar Kaliforniya’daki bir seçimden bahsediyor olsak da, bu yöntem ya da benzer bir yöntem, ilerleyen zamanlarda farklı etkinlikler ve seçimlere örnek oluşturabilir, ön ayak olabilir.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler