Ana SayfaGenelKingston , 2021’de en iyi DRAM Modülü tedarikçisi oldu

Kingston , 2021’de en iyi DRAM Modülü tedarikçisi oldu

Kingston , pazar araştırma şirketi TrendForce’un açıkladığı son gelir sıralamasına göre dünyanın en iyi üçüncü parti DRAM modülü tedarikçisi olduğunu duyurdu.

Kingston , 14,2 milyar USD gelir üzerinden tahmini %78,7 pazar payıyla birinci sıradaki yerini korudu. TrendForce, Kingston’ın gelirini bir önceki yıla göre %8 artırdığını ve şirketin bu klasmanda 19 yıldır kesintisiz olarak ilk sırada yer aldığını belirtiyor.

Kingston

Rapora göre, dünyanın en büyük beş bellek modülü üreticisi, 2021’deki toplam satışların %90’ını oluşturuyor. Kingston bu pazarın yaklaşık %80’ini tek başına elinde tutuyor. Dünyanın önde gelen DRAM yongası alıcılarından biri olan şirket, sevkiyat ölçeğinde sürekli büyümeye katkı sunan ve gelirini %8 artıran son derece özelleştirilmiş bir üretim modeli sunuyor.

TrendForce, pandemi kaynaklı yaşam tarzı değişikliklerinin ve uzaktan eğitim talebinin son iki yılda arttığını ve bu durumun DRAM modül sevkiyatında büyüme sağladığını belirtiyor. Firmanın başarısı, şirketin yeni sistem satın alan veya mevcut sistemleri yükseltmek isteyen tüketiciler ve kuruluşlar arasında sahip olduğu baskın gücünü pekiştiren “Kingston Is With You” çalışma tutumuna büyük ölçüde katkıda bulunuyor.

Kingston

Yakın zamanda şirket, yüksek performanslı FURY Beast bellek serisine AMD EXPO sertifikalı DDR5 modüllerinin eklendiğini duyurdu. Endüstri mevcut DDR4 bellek modüllerinden DDR5’e geçerken, üretim altyapısını gelecek platformları kolayca destekleyecek şekilde geliştirdi.

Firma, sektör lideri olarak geçen yıl DDR5 modülleri sevkiyatına başladı ve DDR5 UDIMM’lerinde Intel Platform Validation alan ilk üçüncü taraf tedarikçi oldu. Bu, DDR5 bellek çözümleriyle DDR5 kullanan Intel platformları arasındaki uyumluluğu doğrulayan ilk ve tartışmasız en önemli dönüm noktası oldu.

Meta bünyesinde beklenmeyen işten çıkarım!

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting