Ana SayfaAkıllı TelefonKatlanabilir ekranlı telefonlar geliyor!

Katlanabilir ekranlı telefonlar geliyor!

Katlanabilir ekranlı telefonlar konusunda yeni bir detay daha karşımıza çıktı. Sıkı durun, geliyorlar!

Dev ekranlı telefonlar, 4K çözünürlükte ekrana sahip telefonlar, eğimli ekranlı telefonlar, retina tarama özelliğine sahip telefonlar derken sektör giderek farklı bir boyut kazanıyor. Sıradaki trend katlanabilir ekranlı telefonlar olacak gibi duruyor.

Katlanabilir ekranlı telefonlar ne zaman gelecek?

Aslında her şey 2013 yılına dayanıyor. Samsung için o dönemde yapılan bir konsept çalışma ile bu söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Ancak Samsung veya başka bir marka o yıl içerisinde bahsedilen tasarıma sahip bir model duyurmadı. Katlanabilir ekranlı telefonlar fikrine en yakın ürün Sony tarafından duyurulan iki ekranlı Tablet P modeli olmuştu.

IHS isimli analiz şirketi katlanabilir ekranlı telefonlar ile ilgili tahminini açıkladı. Popüler şirket 2017 yılına kadar birkaç model beklediğini açıkladı. CES 2016’da LG tarafından duyurulan ve tıpkı bir gazete kağıdı gibi rulo olabilen ekran teknolojisi bu iddiasının arkasındaki en büyük dayanak noktası. İddialar sektörün trendinin 2017 yılına kadar değişeceğini söylüyor. Önümüzdeki yıllarda cüzdanlı kılıflar gibi katlanabilen ekranlara sahip akıllı telefonlar görebiliriz. Şimdilik bu konudaki ilk atılımın kimden geleceği belirsiz. Ancak en büyük Android üreticisi olan Samsung bu konuda gösterilen en güçlü aday. İkinci tahmin ise LG olacağı yönünde. LG G Flex modeliyle eğimli ekranlı akıllı telefon görmüştük. Neden daha fazlası olmasın? Sizce katlanabilir ekranlı telefonda tüketicilerin ilgisini çeker mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Akıllı yüzükler hayatımıza girecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU