Ana sayfa Akıllı Telefon Katlanabilir telefon Galaxy Z ortaya çıktı!

Katlanabilir telefon Galaxy Z ortaya çıktı!

Samsung’un önümüzdeki ay tanıtacağı yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z hakkında ilk görüntü ortaya çıktı. Galaxy Z çok konuşulacak!

Güney Koreli teknoloji devi 2019 yılında Galaxy Fold modeli ile katlanabilir telefon furyasını başlatmıştı. Galaxy Fold’da yaşanan teknik sıkıntılardan dolayı satış tarihini erteleyen Samsung, 2019 bitmeden bu modelini satışa sunmuş ve satış rakamları ile büyük bir başarıya imza atmıştı. Samsung’un şimdi de 2020 yılında tanıtacağı yeni katlanabilir telefonu hakkında sızıntılar gelmeye başladı.

11 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek olan Galaxy Unpacked 2020 etkinliğinde Samsung yeni amiral gemisi modeli Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra’yı tanıtacak. Güney Koreli firma bu etkinlikte bir de katlanabilir telefonunu sergileyecek. Galaxy Z olarak isimlendirilecek olan bu model diğer katlanabilir telefonlardan farklı olacak.

Bildiğiniz gibi Motorola RAZR 2018 modeli ile katlanabilir olayına yeni bir soluk kazandırmıştı. Günlük yaşamda daha pratik olan dikine katlamayı tercih eden Motorola, Samsung’a ilham kaynağı olacak gibi görünüyor. Sızdırılan görselde Galaxy Z’nin dikine katlanacağı görünüyor.

Galaxy Z

Sızdırılan görselde telefonun üç kademe şeklinde katlanacağı görünüyor. Katlanma aşamasında Z harfini andırdığı için bu isimle adlandırılacak olan telefonun yine 2.000 dolar bandında olacağını tahmin etmek güç değil.

Gücünü Exynos 990 yonga setinden ve 12 GB RAM’den almasını beklediğimiz telefon 5G özelliğine de sahip olacak. Henüz telefonun kamera kurulumu hakkında bir bilgi olmasa da, telefonda minimumda üçlü kamera kurulumunun yer alacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G özellikleri kesinleşmeye başladı!

2020 yılında da katlanabilir telefon furyası devam edecek gibi görünüyor. Ancak bu konseptin tutması için fiyatlarda ciddi iyileştirmelerin yapılması gerekiyor. Hiç olmazsa bu yıl çıkacak olan katlanabilir telefonların fiyatları 1.300 dolar seviyesine kadar gerilemeli. Aksi durumda bu furya zaman içerisinde unutulup gidilecek.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler