Katlanabilir ekranlı telefonlar 2024’te yaygınlaşacak!

Samsung katlanabilir telefon

Katlanabilir ekranlı cihazlar henüz yeterince yaygınlaşmış değil. Elbette bunda birden fazla etken olduğunu söyleyebiliriz. Peki önümüzdeki süreçte bu yeni nesil teknolojiyi nasıl bir çizgi bekliyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Katlanabilir ekranlı telefonlar 2024’te yaygınlaşacak! 1998 yılında kurulan teknoloji kanalları ve akıllı telefonlar konusundaki araştırmalarıyla dünyaca ünlü Canalys şirketinin son yayınladığı rapora göre yakın gelecekte katlanabilir akıllı telefon pazarında 2024’te yıllık 30 milyon katlanabilir sevkiyat oranı, yani 2021 ve 2024 arasında %53’lük bir yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) ön görülüyor. Canalys, aynı zamanda, katlanabilir akıllı telefonların ortalama satış fiyatının (ASP) düşmesini bekliyor.

Google Pixel Fold

Şu anda beş ofisi ile dört kıtaya yayılan Canalys şirketinin tahminlerine göre katlanabilir segment, 2021 için tahmini toplam 8,9 milyon sevkiyat ile 2021 için yıllık bazda %148 büyüme gördü.

Samsung çevreci bir hareketle gündemde

Katlanabilir ekranlı telefonlar 2024’te yaygınlaşacak!

2018 yılında piyasaya sürülen katlanabilir akıllı telefonlar önemli düzeyde yol kat etmeyi başardılar. Katlanabilir telefonlar yeni modellerle giderek kendini yenilerken telefonların fiyatları da daha makul seviyelere çekildi ve böylece tüketiciler, yavaş yavaş katlanabilir telefonları yeni standartları haline getirmeye başladı.

Samsung Galaxy Z Fold 4 özelliği diğer cihazlara geliyor!

2019 yılından bu yana ilk katlanabilir akıllı telefonların tanıtımını büyük bir beklentiyle takip ettik. Premium Android telefon gönderileri, 2019’daki değerlere kıyasla %18’lik bir düşüş gördü, bu nedenle Android üreticileri, aynı dönemde %68’lik bir artış gören Apple ile savaşmak için yeni katlanabilir tekliflerle talebi artırmaya çalışacak.

Facebook şifre kırma 2023! Tamamen yeni!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir