Katlanabilir ekranlı Sharp videoda ortaya çıktı

maxresdefault 20

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon üreten firmalar arasında Sharp da katılıyor. İşte Japonya merkezli akıllı telefon üreticisinin katlanabilir ekranlı ilk modeli.

Son dönemde katlanabilir ekranlı akıllı telefonların hayli popüler olduğunu söyleyebiliriz. Hatırlanacağı üzere Samsung geçtiğimiz Şubat ayında katlanabilir ekranlı modeli Galaxy Fold’u tanıtmıştı. Samsung’un hemen akabinde sektörün köklü isimlerinden biri olan Huawei, katlanabilir ekranlı modeli Mate X ile karşımıza çıkmıştı.

Bu iki modelin de en önemli ortak özelliği uçuk fiyat etiketlerine sahip olmalarıydı. Samsung ve Huawei’den gelen resmi tanıtımlar sonrasında Xiaomi’nin çift taraflı katlanabilir ekranlı modeli de bir videoda ortaya çıkmış ve cihazın fiyatının 1000 dolar civarında olacağı iddia edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde ise Motorola’nın katlanabilir ekranlı modeli RAZR için sızdırılan bir videoya tanıklık etmiştik.

Sharp da katlanabilir ekranlı telefon üretecek

Şimdi ise katlanabilir ekranlı akıllı telefon üreten firmalar arasına Sharp da katılıyor. Japonya merkezli akıllı telefon üreticisi, aynı Motorola gibi dikey olarak katlanabilen bir model üzerinde çalışıyor.

1440 x 3040 piksel çözünürlüğünde 6.18 inçlik bir ekranla geleceği söylenen telefonun ne zaman resmiyet kazanacağı henüz kesinleşmiş değil. Sızdırılan bilgilere göre Sharp’ın katlanabilir ekranlı modeli 300.000 kere sorunsuz bir şekilde katlanıp açılabilecek.

Bilindiği üzere katlanabilir ekranlı modellerde asıl iş menteşe kısmında bitiyor. Zira gerek Samsung, gerekse de Huawei, katlanabilir kısımda yer alan menteşe teknolojisi için yoğun çaba sarf ettiklerini açıklamışlardı.

Samsung Fold ne zaman satışa sunulacak?