Kanye West Apple Music şoku ile karşı karşıya

Apple Music, Shazam'ın teknolojisini kullanacak!

Dünyanın en ünlü rapçilerinden biri olan Kanye West’in sarf ettiği sözler başına dert açmaya devam ediyor.

Kanye West Apple Music şoku ile karşı karşıya. Dünyanın en ünlü rap sanatçılarından biri olan Kanye West geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarında Yahudileri hedefe koyan pek çok açıklamada bulunmuş ve bu açıklamalarında özetle Yahudilerin siyahilerin haklarını gasp ettiğini ve siyahilerin üzerinden kurdukları düzenle servetlerine servet kattıklarını belirtmişti.

Apple Music şaşırtıcı performansı ile dikkat çekti

Daha sonrasında bir başka programda kendisine bu açıklamalarının ırkçılık olduğunun farkında olup olmadığının sorulması üzerine “Evet farkındayım” ve açıklamaları sonrasında Yahudilerin ölüm riskinin 3 kat arttığının belirtilmesi üzerine de “Ateşe ateşle karşılık verdim.” yanıtlarıyla karşılık veren Kanye West’e tepkiler çığ gibi büyüyor.

Apple Music öğrenci planı zamlanıyor!

Kanye West Apple Music şoku ile karşı karşıya

İlk olarak Instagram hesabı kısıtlanan, daha sonra Twitter hesabı kapatılan ünlü rapçi devam eden süreçte Balenciaga, Adidas, FootLocker gibi sponsor ortaklarının da ortaklıklarını tek taraflı feshettikleri bilgisini almıştı. Bugün gelen son haber ise West’e olan tepkilerin kolay kolay dinmeyeceğini gösteriyor.

Apple Music beklenen güncellemeyi getirdi!

Apple’dan yapılan açıklamaya göre bundan sonra Apple Music’te Kanye West’i içeren çalma listelerine ulaşılamayacak. Eğer Apple Music kullanıcısıysanız ve Kanye West playlistlerinden birine tıklarsanız, karşınıza bu öğe mevcut değil yazısı çıkacaktır.

Bununla birlikte rapçinin albümlerinin hala Apple Music’te erişilebilir olduğunu ancak ilerleyen günlerde bu parçalar için de benzer bir uygulama yoluna gidilebileceğini belirtelim. Son olarak her ne kadar henüz Spotify cephesinden bir açıklama gelmemiş olsa da, ünlü müzik platformuna yakın kaynaklar benzer gelişmelerin o cephede de yaşanabileceğini gösteriyor.

Meta 2023 planlarını açıkladı! Durum pek de iç açıcı değil