Kalp hastalığı şeklinde ritm tutan bir makine yaptılar! Ne işe yarayacaksa?

Koronavirüs aşılarının yan etkisi

Teenage Engineering’in tasarladığı bu en yeni “davul makinesi” muhtemelen bir sonraki parçanıza perküsyon eklemek için kullanacağınız bir makine değil.

Kalp hastalığı şeklinde ritm tutan bir makine yaptılar! Ne işe yarayacaksa? Şirket, doğuştan kalp hastalığı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla CHD-4’ü oluşturmak için tasarımcı Love Hulten ile birlikte çalıştı.

1 1

Davul makinesi, kalp kusurları olan dört çocuğun ekokardiyogram (EKG) taramalarına dayalı ritimler üreten dört modüle sahip. Teenage Engineering, tarama sonuçlarının kalp atışlarının şeklini, hızını ve BPM’sini ortaya çıkardığını söylüyor. Verileri dört kanallı dairesel bir sıralayıcıya ekliyor.

Koronavirüs aşılarının yan etkisi

Kalıplar, “her çocuğun düzensiz kalp atışını” örnekleyen sesler oluşturmak için birlikte veya ayrı ayrı çalınabiliyor. Aşağıdaki video, makinenin yaratabileceği rahatsız edici ses manzaraları hakkında bir fikir verecektir:

kalp ameliyati

Hulten, “Davul makineleri vuruş, hız ve ritim sırasına göre tanımlanır” dedi. “Bu makine de bu sistemi bozar, tıpkı doğuştan kalp hastalığı olan bir çocuğun doğumundan itibaren hayatının bozulması gibi.” Makine aynı zamanda sesi ve ritmi uygun bir EKG makinesine benzer şekilde gösteren bir OLED ekrana sahiptir.

Şüphesiz bu bir sanat projesi, ama önemli bir konuda farkındalık yaratan büyüleyici bir proje. Şanslıysanız ve yeterince derin cepleriniz varsa, koleksiyonunuza CHD-4’ü ekleyebilirsiniz. Tüm geliri İsveç Heartchild Vakfı’na gidecek olan kitap, Sevgililer Günü’nde (14 Şubat) açık artırmaya çıkarılacak.

Fiat Egea ne kadar sattı? İşte cevap