Ana SayfaGenelGoogle Android kullanıcıları yüzünden ufak bir servet ödeyecek

Google Android kullanıcıları yüzünden ufak bir servet ödeyecek

Google, arama devinin Android kullanıcılarını yasa dışı olarak izlediğini iddia eden 2020 davasını çözmek için Arizona’ya 85 milyon dolar ödeyecek.

Google Android kullanıcıları yüzünden ufak bir servet ödeyecek. Arizona Başsavcısı Mark Brnovich, Google’ın konum verileri ayarlarını kapattıktan sonra bile kullanıcıları hedefli reklamcılık için izlemeye devam ettiğini savundu.

Yeni Android virüsü

Bu size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni Google’ın Teksas, Washington, D.C. ve Indiana’daki başsavcılar tarafından da benzer veri izleme şikayetleri nedeniyle dava açılmasındandır. Brnovich’in ofisi ayrıca 85 milyon dolarlık anlaşmanın Google’ın böyle bir gizlilik davasında kullanıcı başına ödediği en büyük miktar olduğunu belirtiyor.

Android 13 daha fazla telefona geliyor!

Google Android kullanıcıları yüzünden ufak bir servet ödeyecek

Ancak Google’ın şu anda 69 milyar doların üzerinde üç aylık gelir elde ettiği göz önüne alındığında, ceza küçük bir düşüş gibi görünebilir. Üstelik AB tarafından kötü niyetli reklamcılık uygulamaları nedeniyle Google’a verilen 1,7 milyar dolarlık para cezasına kıyasla bu hiçbir şey.

Google Android uygulaması arama geçmişiyle ilgili yeni özellik getirdi

Google sözcüsü José Castañeda yaptığı açıklamada, davanın değiştirilen eski ürün politikalarıyla ilgili olduğunu söyledi. “Konum verileri için basit kontroller ve otomatik silme seçenekleri sağlıyoruz ve topladığımız verileri en aza indirmek için her zaman çalışıyoruz” dedi. “Bu sorunun çözülmesinden memnunuz ve dikkatimizi kullanıcılarımız için faydalı ürünler sağlamaya odaklamaya devam edeceğiz.”

Bu arada Brnovich, “hiçbir varlığın, hatta büyük teknoloji şirketlerinin bile yasaların üstünde olmadığını kanıtlayan bu tarihi anlaşmadan gurur duyduğunu” söylüyor.

Elon Musk Twitter arasındaki süreç yeniden mi başlıyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting