Kaçak teknoloji ürünleri de zamdan nasibini aldı

Honor, katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz gün dolar Türkiye tarihindeki en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte doların yükselişi sosyal medyada da ses getirdi. İşte konu ile ilgili detaylar.

Kaçak teknoloji ürünleri de zamdan nasibini aldı. Şu sıralar hemen hemen herşeye zam geldiğini işitir olduk. Özellikle teknoloji ile içli dışlı olanlar bu zamları çok daha yakından hissetmişlerdir. Keza döviz kurlarındaki en ufak bir artışın direkt olarak teknoloji cihazlarına yansıdığını biliyoruz.

Her ne kadar kabul etmek istemesek de Türkiye’de büyük bir kaçakçılık sektörü mevcut. Bu sektörde elektronik ürünler vergileri ödenmeden yurt dışından kaçak olarak getirtilip satılıyor. Bununla döviz kurlarının ne alakası var diye düşünebilirsiniz. Fakat kaçak olarak nitelendirilen ürünlerin fiyatı doğrudan döviz kurlarıyla ilişkili.

Google Cihazımı Bul ile Android telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz?

Kaçak teknoloji ürünleri de zamdan nasibini aldı

Son günlerde döviz kurlarındaki artış kaçak olarak nitelendirdiğimiz teknoloji ürünlerinin fiyatına da yansımış durumda. Özellikle Android tarafındaki kaçak cihazların fiyatı hatırı sayılır seviyelerde arttı. Peki buna bir çare bulmak mümkün mü?

Dürüst olmak gerekirse mevcut şartlarda bu duruma bir çare bulmak çok da mümkün değil. Yani kaçak ürünlerin fiyatı direkt olarak dolarla belirlendiğinden ötürü, dolar ve Euro arttığında bu ürünlerin de fiyatı artacaktır.

Elbette bizim size tavsiyemiz, kaçak ürünler yerine Türkiye’ye yasal yollarla gelmiş ve 2 yıl garanti kapsamında olan ürünleri tercih etmeniz. Yine de karar sizin.

GTA The Definitive Edition sorunlu çıkış yaptı