Ana SayfaGenelJack Dorsey açtı ağzını yumdu gözünü!

Jack Dorsey açtı ağzını yumdu gözünü!

Bir türlü olağan gündemi olan sosyal medya içerikleri alanına geri dönüş yapamayan Twitter, şimdi de işten çıkarmalarla gündeme geliyor.

Jack Dorsey açtı ağzını yumdu gözünü! Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma süreci tam bir keşmekeşe dönüşmüş, aylar sonra gelen güzel haberle artık sosyal medya devinin olağan gündemine geri döneceği düşünülmüştü. Bununla birlikte Twitter’da hala sosyal medya hariç her şey konuşulmaya devam ediliyor diyebiliriz.

Twitter, 1.500 hesabı kaldırdı!

Son olarak Elon Musk’ın toplu işten çıkarmalarıyla gündeme gelen sosyal medya platformunda sular bir türlü durulmuyor. Ünlü milyarder, hemen her departmandan binlerce kişinin işine son verirken, şirkete yakın kaynaklar bu oranın %50’nin bile üzerine çıkabileceğini belirtiyorlar. Tabi daha ilk gün elinde lavabo ile Twitter genel merkezine giren Elon Musk, böyle bir sürecin yaşanacağının ipuçlarını daha o günden vermişti.

Twitter ve Elon Musk davası 28 Ekim'e ertelendi

Jack Dorsey açtı ağzını yumdu gözünü!

Ancak kimse bu kadar büyük bir kıyımın yapılacağını düşünememiş, hemen herkes Elon Musk’ın bu hareketinin Twitter tepe yönetimine bir gönderme olduğu değerlendirmelerini yapmıştı. Öte yandan bugün konuyla ilgili bir açıklama yapan Twitter’ın efsane CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, “yaşananların tamamı benim sorumluluğumdadır” diyerek süreçle ilgili dikkat çekici bir açıklama yaptı.

Twitter çalışanı şok bir açıklama ile gündemde

Twitter’ı kurduktan sonra 2007 yılına kadar bu platformun CEO’luk görevini yürüten ayrıldıktan sonra 2015 yılında baskılara dayanamayarak yeniden CEO koltuğuna oturan Dorsey, koltuğunu 2021 yılında Parag Agrawal’a bırakmıştı. Dorsey’in yaptığı açıklamada kullandığı “Twitter’ı çok hızlı büyüttüm.” şeklindeki sözleri, çalışan sayısının olması gerekenden fazla hale getirildiği şeklinde yorumlanırken, bir nevi özür niteliği taşıyan bu açıklama birçok Twitter çalışanı için herhangi bir anlam ifade etmedi.

TOGG kilometrede ne kadar yakacak? İşte cevabı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting