11 inçlik iPad Pro ve yeni Apple Watch ortaya çıktı


Apple’ın üzerinde çalıştığı iki yeni iPad modelinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca 4. nesil Apple Watch’a dair bilgiler de gelmeye devam ediyor.

12.9 ve 11 inçlik iPad’ler yolda!

Merakla beklenen yeni iPad’ler detaylanıyor. Telefonlardaki en popüler özelliklerden etkilenen tabletler bu doğrultuda güncellenecek. Hemen beklenen detaylara göz atalım.

İlk beklenen özellik iPad Pro için FaceID özelliği. Geçtiğimiz yıl iPhone X‘da kullanılan ve sonrasında pek çok Android cihazda daha yer alan yüz tanıma sistemi, tabletlere de merhaba diyecek. Bu bağlamda Pro model de, gelişmiş yüz tanıma sensörlerinden yararlanacak.

İkinci önemli değişiklik ise çerçevelerde. Telefonların vazgeçilmezi haline gelen çerçevesiz paneller, tabletleri etkisi altına almış durumda. Çok iddialı tasarımlar bizi beklemese de, çerçevelerde kayda değer bir daralma göreceğiz. Bu bağlamda iki cihaz da ana ekran tuşuna veda edecek. Yeni tasarımın avantajlarının başında ekran boyutu gelecek. Görünüşe göre Apple, tabletin boyutunu sabit tutarken ekran boyutunu 11 inçe çıkaracak. 12.9 inçlik modelden ise ekran boyutu artışı beklentisi yok. Dolayısıyla bu modelin gövdesinde küçülme öngörebiliriz.

4. nesil Apple Watch’a baktığımızda ise tipik bir iddia bizi karşılıyor; ekran boyutunda büyüme. İddialara göre yeni nesil 1.57 inç ve 1.78 inç olmak üzere iki ayrı seçenekle gelecek. Bu, güncel seride 1.31 inç ve 1.54 inç. Öte yandan ekran boyutundaki artışın gövdeye yansımayacağı öngörülüyor, yani yine çerçeveden tasarruftan bahsediyoruz.

Hem tabletler, hem de yeni nesil akıllı saat merakla bekleniyor. Ayrıca eylül ayında üç yeni iPhone da bizleri bekliyor.

Galaxy Tab S4 için ilk görsel sızdırıldı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin