İşte en ağır iPhone modeli!

apple

Apple’ın kısa süre önce tanıttığı yeni iPhone modeli iPhone 8 Plus, başarılı kamerasıyla olduğu kadar ağırlığıyla da dikkat çekiyor.

Şu aralar Apple tarafında hummalı bir çalışma var. Zira Cupertino merkezli şirket kısa süre sonra iPhone X’i ön siparişe sunacak. Bu arada yetiştirmesi gereken önemli bir stok miktarı bulunuyor. Öyle ki Apple şu ara iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışlarıyla bile pek ilgilenmiyor. Zira bu ikili beklentilerin çok altında bir başlangıca imza atmış olsa da bu durum Apple’ı pek rahatsız etmişe benzemiyor.

iPhone 8 Plus, iPhone 8’e oranla daha başarılı bir satış grafiğine sahip. Bu durumun temel nedeni ise bu cihazın son derece başarılı bir kameraya sahip olması. Elbette başarılı kameranın yanın da bir de cam tasarım çizgisi mevcut.

İşte bu iki detay iPhone 8 Plus üzerinde olumsuz bir yansımaya da neden olmuş gibi duruyor. Zira 22 Eylül’de satışa sunulan iPhone 8 Plus, 202 gramlık ağırlığıyla gelmiş geçmiş en ağır iPhone modeli olma unvanını da eline geçirmiş durumda.

Günümüzde ağır telefonların pek de sevilmediğini hesaba katarsak bu Apple için önemli bir dezavantaj oluşturabilir. İşin ilginç yanıysa bu durumun şimdiye kadar kimseler tarafından dillendirilmemiş olması.  Zira diğer telefonların ağırlıkları sıklıkla eleştirilirdi. Örneğin Note 8, 195 gramlık ağırlığı güzünden ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Bakalım aynı eleştiriler iPhone8 Plus için de yapılacak mı?