Huawei Nova 2i Piyasaya Sürüldü

huawei nova 2i

Huawei Nova 2 ve Nova 2’den sonra Nova serisinden bir telefon daha çıkardı. Huawei Nova 2i adını taşıyan bu yeni model dün sessiz sedasız piyasaya sürüldü.

Bildiğiiniz gibi Huawei kısa bir süre önce Nova serisinden iki yeni telefon piyasaya sürdü. Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus adını taşıyan telefonların satışa çıkmasından kısa bir süre sonra, telefonun farklı bir modeli daha ortaya çıktı. Huawei Nova 2i adını taşıyan bu yeni model, dün Malezya’da satışa sunuldu.

Nova 2i, Huawei’nin geçtiğimiz hafta Çin pazarı için tanıttığı Huawei Maimang 6’ın uluslararası versiyonu. Nova 2 ve Nova 2 Plus’la benzer bir tasarıma sahip telefonda FullView ekran ve dört kamera bulunuyor.

Huawei_Nova 2i (2)

Telefonun teknik özelliklerine gelecek olursak, Huawei’nin yeni telefonu sekiz çekirdekli CPU’ya sahip Kirin 659 yonga seti ile çalışıyor. Telefonun RAM’i 4 GB, dahili depolama alanı ise 64 GB. Daha önce de belirttiğimiz gibi telefonda iki önde iki arkada olmak üzere dört kamera bulunuyor. Selfie kamerası 13 + 2 megapiksel, arka kamera ise 16 + 2 megapiksel. Telefonun batarya kapasitesi ise 3340 mAh.

Huawei_Nova 2i (1)

Huawei Honor 7X Ne Zaman Çıkacak?