Ana sayfa Haber İşkur ödemeleri nasıl yapılacak? İşte PTT tarafından yapılan resmi açıklama!

İşkur ödemeleri nasıl yapılacak? İşte PTT tarafından yapılan resmi açıklama!

İşkur ödemeleri için önemli atılımların yapılacağı bugün açıklandı. Peki, İşkur ödemeleri nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar!

Tüm dünyada 1 milyondan fazla kişiye bulaşan corona virüsü salgınından dolayı sağlığın tehlikeye girmesiyle birlikte, ekonomik alanda da olumsuz etkilenmeler yaşanmaya başlanmıştı. Özellikle işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi gibi ödemelerin nasıl yapılacağı merak ediliyordu. Bugün ise İşkur ödemeleri hakkında resmi açıklama geldi.

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Yapılan açıklamalara göre; vatandaşların ödemelerini kolay bir şekilde alabilmesi için İşkur’un elinden geleni yapacağını söyleyebiliriz. İşkur’dan gelen bilgilere göre ödemeler; sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilebilecek.

SMS ile bilgi verecek olan İşkur’un, mesaj gelmeyen kullanıcılar için de bir çözümü bulunuyor. SMS almayan kişilerin; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi “ALO 170” iletişim hattından sistem üzerindeki telefon numaralarını güncellemeleri gerekiyor.

İşkur ödemeleri için yapılan resmi açıklama!

“Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde bazı illerimize giriş çıkışların kısıtlandırılması sonucu veya herhangi bir nedenle resmi ikametinde bulunmayan müşterilerimizin işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini kolaylıkla alabilmeleri için yeni önlemler alınmıştır.

Tüm İŞKUR ödemesi hak sahiplerini de kapsayan bu uygulama ile hak sahiplerinin kayıtlı cep telefonlarına şirketimizin internet sitesine yönlendirecek özel bir link, SMS ile gönderilecek. Hak sahibi vatandaşımız, bu internet sitesi linki üzerinden kişiye özel tek kullanımlık form dolduracak. Bu form ile hak sahibi ödeme bedellerinin sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep edebilecektir. Böylece müşterilerimiz ödemelerini kolaylıkla alabilecektir.

2020 yılı Mart ayına ait İşsizlik Sigortası ödemesi hak sahibi olup mevcut cep telefonu numarasına SMS gelmeyen müşterilerimizin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi “ALO 170″ iletişim hattından sistem üzerindeki telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.

Koronavirüs tehdidine karşı, müşterilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını korumak, sosyal mesafe kuralını uygulamak amacıyla İŞKUR ödemelerini PTT dağıtıcılarımız aracılığıyla vatandaşlarımızın PTT iş yerlerimize gelmelerine gerek kalmadan evlerinde teslim ediyoruz.

Desteğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.”

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler