iQOO 9T piyasaya sürüldü

iqoo 9t

Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alan iQOO 9T, bugün piyasaya sürüldü. Telefonun teknik özellikleri paylaşıldı.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden vivo’nun alt markalarından biri olarak 2019 yılında kurduğu iQOO, akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Merakla beklenen iQOO 10 serisi telefonlarını geçtiğimiz günlerde resmen tanıtan şirket, şu sıralar iQOO 10 serisinin çıkışıyla meşgul olsa da iQOO 9 serisini de unutmadı. iQOO 9 serisinin Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alan en yeni üyesi iQOO 9T, bugün Hindistan’da piyasaya sürüldü.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi telefonun en dikkat çekici özelliği, Qualcomm’un en yeni yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alıyor olması. 9T bu özelliğiyle iQOO 9 serisindeki diğer telefonlardan ayrılıyor.

Öte yandan Snapdragon 8+ Gen 1’e bir de vivo V1+ ekran çipi eşlik ediyor ki bu çip gerçek zamanlı gece görüşüne olanak sağlıyor.

iqoo 9t 2

Bunların dışında telefonun teknik özellikleri iQOO 9 Pro ile büyük benzerlikler taşıyor. iQOO 9 Pro gibi iQOO 9T de 6.78 inç E5 AMOLED ekranla geliyor. Ekranın yenilenme hızı 120 Hz. Ekranın altında ise bir supersonik parmak izi tarayıcı yer alıyor.

Telefonun üçlü arka kamerası, kare tasarımıyla dikkat çekiyor. Arka kameradaki 50 megapiksellik ana lense 13 megapiksellik bir ultrageniş lens ve 12 megapiksellik telefoto lensi eşlik ediyor.

Telefonun bir diğer dikkat çeken özelliği de sıvı soğutma sistemi kullanıyor. Bu özellik sayesinde telefonun hem oyun oynarken hem de uzun süreli kullanımlarda herhangi bir ısı sorunu yaşamadan uzun saatler çalışabileceğine dikkat çekiliyor.

4700 mAh bataryaya sahip olan iQOO 9T, 120W hızlı şarj özelliğine sahip. Telefonun kablosuz şarj hızı ise 50W.

Telefonun 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip versiyonu Hindistan’da yaklaşık 635 dolara satışa sunuldu. 12 GB ve 256 GB depolama alanına sahip versiyonun fiyatı ise 700 dolar.

Spotify Türkiye fiyatlarına zam yaptı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir