iQOO 12 Pro hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

iQOO 12 Pro

Çok yakında piyasaya sürülmesi beklenen iQOO 12 Pro’nun üçlü arka kamerasının teknik özellikleri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden vivo’nun alt markası olan iQOO, akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Bir yandan Z serisine yeni modeller eklemeye devam eden şirket, çok yakında asıl akıllı telefon serisine de yeni  bir model ekleyecek. Bildiğiniz gibi iQOO 12 Pro adını taşıyan bu telefon bir süredir çeşitli sızıntı ve söylentilerle gündeme taşınıyor. Bugün 12 Pro hakkındaki sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Bu kez de telefonun kamerası hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

vivo telefonları kameralarıyla genelde kameralarıyla dikkat çeken telefonlar olsa da iQOO için aynısını söylemek pek mümkün değildi. Özellikle iQOO telefonların kamera sisteminde periskop lensli bir telefoto kamerası olmaması dikkat çekiyordu. Ancak Digital Chat Station tarafından paylaşılan bilgilere göre iQOO 12 Pro ile bu durum değişecek. iQOO’nun yeni akıllı telefonunda 64 megapiksellik bir telefoto kamera olacağı söyleniyor.

iqoo 12 pro

Telefondaki bu telefoto kameranın OmniVision OV64B lensini kullanacağı söyleniyor. OmniVision OV64B lenste 5x zoom özelliği bulunuyor. Öte yandan kamera sisteminin ana lensi de yine OmniVision’dan gelecek ve 50 megapiksel olacak. Telefonun üçlü arka kamerasının son parçası olacak geniş açılı lens hakkında şimdilik ortaya çıkan bir bilgi yok. Ama onun da önceki modellerde de kullanılan 150 derece görüş açısı olan 50 megapiksellik geniş açılı lens olacağı tahmin ediliyor.

NVIDIA yapay zeka sayesinde gelirini katladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir