İptal Edilen Call of Duty Oyunu Hala Gündemde

İptal Edilen Call of Duty Oyunu Hala Gündemde

Vietnam savaşı esnasında geçecek olan yeni bir Call of Duty oyunu şimdilik iptal edilmiş olsa da, ileride bu oyunun yapımına devam edilebileceği açıklandı.

Bugüne kadar Treyarch ve Infinity Ward stüdyoları tarafından dönüşümlü olarak geliştirilen Call of Duty serisine, bu yıl piyasaya sürülecek olan Advanced Warfare ile katılan Sledgehammer Games, şu sıralar Advanced Warfare’ın yapımına odaklanmış durumda. Ancak bir süre öncesine kadar stüdyo farklı bir Call of Duty oyunu üzerinde çalışmaktaydı ve Sledgehammer Games cephesinden gelen yeni açıklamara bakılacak olursa bu oyun yeniden gündeme gelebilir.

Sledgehammer_Games

Sledgehammer Games tarafından geliştirilen bu yeni Call of Duty oyununun Vietnam Savaşı esnasında geçmesi ve serideki mevcut oyunların aksine TPS türünde, yani üçüncü şahıs gözünden olması öngörülmüştü. Şimdilik rafa kaldırılan bu oyun hakkında konuşan Sledgehammer Games başkanı Glen Schofield, Activision’un kendilerinden bu tarz bir oyun istemesi halinde yapımı yarıda bırakılan oyuna geri döneceklerini belirtti. Stüdyonun halihazırda altı ayını harcadığı projede birçok önemli mekanik hazırlanmış olsa da, oyunun hazır hale gelmesi için üzerinde bir hayli çalışılması gerekiyor. Her ne kadar Sledgehammer Games oyunu tamamlamaya hevesli görünse de, FPS türüyle büyük başarı kazanan Activision’un TPS türü bir oyuna yönelmesi şimdilik pek olası görünmüyor.

PES 2015 Çıkış Tarihi Hakkında Yeni Detaylar