iPhone X Plus hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

akıllı telefon fiyatları

Apple’ın bu sene satışa sunması beklenen 3 iPhone modelinden biri olan iPhone X Plus hakkında bazı yeni detaylar ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki tüm ayrıntılar.

iPhone X Plus, iPhone 8 Plus’a benzeyecek

Hatırlanacağı üzere Apple geçtiğimiz sene düzenlediği etkinlikte 3 yeni iPhone modeliyle karşımıza çıkmıştı. Bu modellerden ikisi (iPhone 8 ve 8 Plus) klasik iPhone tasarımıyla, iPhone X ise modern bir tasarım çizgisiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre Apple bu sene de 3 farklı modelle teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacak. Bu modellerden birisinin LCD ekrana sahip ucuz bir varyasyon olacağı, diğer iki modelin ise iPhone X’in devamı olarak lanse edileceği belirtiliyor.

iPhone X’in devamı şeklinde lanse edilen modellerden biri iPhone X ile aynı boyutta, diğeri ise Plus varyantında olacak. Bu telefonun muhtemelen iPhone X Plus şeklinde isimlendirileceği tahmin ediliyor. Keza kısa süre önce Apple’ın iPhone modellerini isimlendirme konusunda bazı değişikliklere gideceği ve her sene aynı ismi kullanacağı belirtilmişti.

Bu doğrultuda önümüzdeki sene çıkacak olan modellerin de iPhone X ve iPhone X Plus isimlerini taşıyabileceği belirtiliyor.

Gelelim iPhone X Plus ile ilgili sızdırılan yeni bilgiye. İddialara göre iPhone X’in Plus varyantı boyut bazında iPhone 8 Plus ile aynı olacak. Elbette uçtan uca bir ekran söz konusu olduğu için ekran boyutu olarak aradaki hayli fark olacaktır.

Galaxy J4 2018 görüntülendi