iPhone X kamerası ile fark yaratıyor


Apple’ın 3 Kasım’da satışa sunduğu iPhone X tasarımı ve FaceID özelliği ile dikkatleri üzerine çekmişti. Fakat iPhone X’in tasarımı ve FaceID özelliği kadar öne çıkan başka bir yönü daha var. O da kamerası. Consumer Reports tarafından hazırlanan rapora göre, iPhone X şimdiye kadar ki en başarılı kameraya sahip.

iPhone X muazzam bir kameraya sahip

Son dönemde çıkan amiral gemisi modellerinde yaşanan rekabetin dozajı, yıllar geçtikçe daha da artıyor. Özellikle bu sene çıkan üst segment modellerde tasarım, teknik özellikler ve kamera açısından kıyasıya bir çekişme vardı. Sonuç olarak satış rakamlarını baz aldığımızda, bu rekabetten iPhone X’in birinci sırada çıktığını görebiliriz.

Satış rakamlarını bir kenara bırakıp, yapılan testeleri de göz önüne aldığımızda, iPhone X’in son derece başarılı bir kameraya sahip olduğunu dile getirmek yanlış olmayacaktır.

Zira Consumer Reports tarafından yapılan testler de bu tezi doğrular nitelikte. CR yetkilileri, iPhone X kamerasının rakiplerinin yanında fazlasıyla iyi kaldığı görüşünde hem fikir. Telefonun en zayıf noktası ise telefonun tasarımı. Cam kaplama olan arka panelin basit bir düşme sonucunda bile paramparça olduğuna dikkat çekilmiş. Hatta iPhone X’in düşme testinden sağlam çıkmasının bir mucize olduğuna değinilmiş.

Yani bir iPhone X satın almayı düşünüyorsanız son derece dikkatli kullanmanız gerekecektir. Zira ufak bir düşüşte bile telefonun arka kısmının paramparça olması söz konusu.

Samsung Çin’de yokları oynuyor


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git