Hız testi servisi Ookla Türkiye’yi fark etti!

mobil internet

Dün gece yarısı itibariyle ülke genelinde 4.5G kullanıma sunuldu. Kullanıcılar hız testi yaparak ekran görüntülerini paylaşırken, hız testi servisi Ookla Türkiye’ye adeta selam gönderdi.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom işbirliği ile geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden alt yapı çalışmaları ile 4.5G servisi an itibariyle ülkemizde kullanılabiliyor. Günün ilk dakikalarında Turkcell, Periscope üzerinden canlı yayın ile 4.5G şebekelerini aktifleştirdi. Canlı yayına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katılarak iyi dileklerini iletti. İlk bağlantı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Binali Yıldırım arasında sağlandı.

Uzun zamandır beklenen, çok sayıda reklam kampanyası ile desteklenen 4.5G servisi, ülke genelinde büyük bir ilgiyle karşılandı ve kullanıcılar hız testleri yaparak görüntülerini sosyal ağlarda paylaşmaya başladı. Bu durum en popüler hız testi servislerinden biri olan Ookla’nın dikkatini çekti.

Ookla’dan Türkiye’ye selam!

Mobil cihazlarda “Speedtest” isimli uygulama ile yapılan paylaşımlar öylesine çoğaldı ki gece yarısından itibaren dünya üzerinden en çok hız testi yapan ülke Türkiye oldu. Ookla isimli servis Twiter üzerinden Türkiye’ye adeta selam gönderdi.

“Görünüşe göre tüm Türkiye hız testi yapıyor, sizi görüyoruz Türkiye!” şeklinde bir paylaşım yapan Ookla, aynı zamanda bir tablo yayınladı. Bu tabloda hız testi yapan ülkeler görülüyor. Tabloda Türkiye açık ara farkla birinci. İşte o tablo.

speedtest-ookla

Not: Hız testleri özellikle 4.5G hızında çok hızlı bir şekilde kotanızı bitirebilir ve beklemediğiniz bir tüketim bedeliyle karşılaşabilirsiniz.

Yeni iPad Pro ve eskisi arasındaki önemli farklar!