iPhone SE 4 yeni modemi kullanacak ilk telefon olmayabilir

123 14

Apple’ın kendi tasarımı 5G modem çipi geliştirdiği uzun zamandır biliniyor. Bu çipin ilk olarak iPhone SE 4’te kullanılacağı ileri sürülüyordu. Güvenilir bir kaynak olan analist Ming-Chi Kuo bu konuyla ilgili yeni rapor paylaştı. İşte detaylar…

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, 2025’ten itibaren iPhone’larda kendi modem çipini kullanmayı planlıyor. Kuo daha önce iPhone SE 4‘ün bu modemi kullanacak ilk telefon olacağını söylemişti, ancak bu planın halen geçerli olup olmadığı belli değil. Analist Apple’ın planda bir takım değişiklikler yaptığını ima etti. iPhone 15 ve iPhone 16 serisinde Qualcomm’un modemi yer alacak. Apple’ın kendi modemini iPhone 17’lerde kullanması bekleniyor.

Analist Kuo, 4. nesil iPhone SE’nin, iPhone 14’e benzer tasarıma sahip olacağını öngörüyor. Telefonda 6.1 inç’lik OLED ekran kullanılacak. Farklı kaynaklar da yeni iPhone SE’de Face ID’nin yer alacağını ve Touch ID’nin kaldırılacağını ileri sürdü.

iphone se 4

4. nesil iPhone SE’nin 2024’te geleceğine yönelik dedikodular vardı. Fakat birkaç hafta önce yayınlanan raporlarda telefonun 2025’ten önce gelmeyeceği vurgulandı. Barclays analistleri Blayne Curtis ve Tom O’Malley, Asya’daki tedarik zinciri şirketleriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Her iki analist Apple’ın yeni iPhone SE’yi 2024’te çıkarmaya yönelik planı olmadığını belirtti.

ITHome’un raporuna göreyse Çinli ekran üreticileri iPhone SE 4‘ün OLED panel siparişlerini almaya çalışıyor. Bu üreticiler arasında BOE, Tianma gibi isimler var. BOE uzun zamandır düşük maliyetli OLED panel üzerinde çalışıyordu ve bu paneli iPhone SE 4’te kullanmayı planlıyordu. Ayrıca iPhone 15 ve Plus’ın da ekran üretiminden sorumlu. Bu yüzden BOE en büyük payı alacaktır. Tianma da muhtemelen 2. büyük tedarikçi olacaktır.

Pixel 8 Pro bir kez daha görüldü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir