Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone SE 2 özellikleri ve fiyatı!

iPhone SE 2 özellikleri ve fiyatı!

Apple’ın önümüzdeki dönemde tanıtması beklenilen iPhone SE 2 hakkında tüm detaylar ortaya çıktı. İşte iPhone SE 2 özellikleri ve fiyatı!

Son dönemde orta segment model yelpazesini tamamen boşlayan Apple, 2020 ile birlikte bu pazara geri dönmeyi planlıyor. Cupertino merkezli şirket, orta segmentteki ilk ciddi hamlesini 2016 yılında gerçekleştirmişti. O dönemde satışa sunulan SE modeli, uygun fiyatı ve kompakt yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

2016’dan bu yana her yıl Apple’ın yeni bir SE modeli tanıtması bekleniyor. Şimdiye kadar Cupertino merkezli şirket bu hususta somut bir adım atmış değil. Fakat son söylentilere bakılacak olursa, iPhone SE 2 önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde raflardaki yerini almış olacak.

Apple’a yakınlığıyla tanınan Ming Chi Kuo, geçtiğimiz gün Apple’ın yeni kompakt modeli hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Biz de bu yazımızda iPhone SE 2 özellikleri ve fiyatı hakkındaki tüm detayları bir araya getirerek sizlerle paylaşacağız.

Klasik bir tasarım çizgisi

Yeni SE modeli ile ilgili en çok merak edilen şey telefonun tasarımı. Bu konuda hala çeşitli söylentiler mevcut. Fakat genel kanı, Apple’ın klasik tasarım çizgisine dönüş yapacağı yönünde.

Ming Chi Kuo, iPhone SE 2’nin tasarım olarak iPhone 8 ile aynı çizgide bulunacağını söylüyor. Açık konuşmak gerekirse bu akla mantığa pek de ters değil.

Çünkü Apple SE 2 modelinde uçtan uca çentikli bir tasarım çizgisi tercih ederse, iPhone 11 serisinin önünü tıkayabilir. İşte tam olarak bu sebepten ötürü iPhone SE 2 bildiğimiz klasik iPhone tasarım çizgisiyle karşımıza çıkacaktır.

Güçlü bir teknik donanım

iPhone SE 2 özellikleri bazında üst segmente hitap eden bir model olacak. Tasarım çizgisiyle klasik bir yapıya bürünecek olan telefonun A13 Bionic yonga setinden güç alması bekleniyor. Bu sayede iPhone SE 2 piyasadaki pek çok amiral gemisi modeline de kafa tutacaktır.

Sistemini 3GB RAM ile destekleyecek olan modelin 3GB LPDDR4X RAM ile geleceği tahmin ediliyor. Ayrıca minimum dahili depolama alanının da 64GB olacağı belirtiliyor.

4.7 inçlik ekranla gelmesi beklenen telefonda tek bir ana kamera ve tek bir selfie kamerası yer alacak. FaceID özelliğinin bulunmayacağı telefonda, fiziksel parmak izi okuyucusuna yer verilecek. Ayrıca telefonda 3D Touch özelliği de yer almayacak.

Sonuç olarak iPhone SE 2 teknik özellikleri açısından beklentileri karşılayacak nitelikte bir cihaz olacak.

iPhone SE 2 fiyatı ile ön plana çıkacak

Apple’ın orta segmentteki yeni modeli iPhone SE 2 fiyatı ile de cazip bir seçenek olacak. Sızdırılan bilgilere göre, iPhone SE 2 fiyatı 399 dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu fiyat üst segmente hitap eden kompakt bir model için hiç de fena sayılmaz. Elbette bu noktada bizi asıl ilgilendiren şey iPhone SE 2 Türkiye fiyatı.

Henüz bu konuda net bir bilgi olmasa da iPhone SE2 Türkiye fiyatı için 3500 TL civarında bir etiket bizleri çok fazla şaşırtmayacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler