Ana sayfa Akıllı Telefon Xiaomi telif hakkından dolayı rezil rüsva oldu!

Xiaomi telif hakkından dolayı rezil rüsva oldu!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Mi 9 Pro ve Mi Mix Alpha için YouTube’dan yayınladığı videodan dolayı telif yedi. Video silindi firma rezil rüsva oldu!

Çin’in önde gelen teknoloji üreticilerinden olan Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Mi 9 Pro ve Mi Max Alpha modelleri ile karşımıza çıkmıştı. Etkinlik sırasında rakipleri ile kendini kıyaslamak için rakip firmaların telefon görsellerini kullanan Xiaomi, bu esnada rezil olmuştu. Çünkü firmanın kullanmış olduğu Huawei Mate 30 Pro görseli Ben Geskin isimli tasarımcının render görseliydi.

Huawei HarmonyOS ile iOS’e rakip olacak

Daha gerçek ile render görsellerini ayırt edemeyi bile beceremeyen firma bir de bu videoyu YouTube‘a yüklemişti. Ben Geskin’in hem render hem de tasarımcının kendi hazırladığı duvar kağıdını kullanan firma bugün rezil rüsva oldu. Ben Geskin’in YouTube’a yaptığı şikayet sonucunda Çinli firmanın videosu silindi.

Xiaomi

Telif hakları konusunda oldukça katı kurallara sahip olan Google, bu tip olaylarda kanalın veya firmanın büyüklüğüne bakmadan bir ihlal varsa direkt videoyu siliyor. Umarız Çinli teknoloji devi bir sonraki etkinliklerinde telefonların render görselleri yerine gerçek görsellerini kullanmaya özen gösterir.

Son olarak Huawei Mate 30 Pro’nun etkinlikte yer verilen render görselini aşağıdan görüntüleyebileceğinizi belirtelim.Xiaomi

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler