Ana SayfaGenelGoogle Chrome yeni güvenlik güncellemesini duyurdu!

Google Chrome yeni güvenlik güncellemesini duyurdu!

Windows, Mac ve Linux’taki Google Chrome kullanıcılarının bu güncellemeyi kaçırmaması gerek. Kullanıcıların kendilerini bilgisayar korsanlarının aktif olarak istismar ettiği ciddi bir güvenlik açığından korumak için tarayıcıya en son güncellemeyi yüklemeleri gerekiyor. İşte detaylar.

2 Eylül tarihli bir blog yazısında şirket, “Google, CVE-2022-3075 sürümünde bir güvenlik açığının farkında” dedi. Anonim bir kaynak, sorunu 30 Ağustos’ta bildirdi ve Google, güncellemenin önümüzdeki günlerde veya haftalarda tüm kullanıcılara sunulmasını beklediğini söyledi. Şirket, hatanın doğası hakkında henüz çok fazla bilgi yayınlamadı. Şimdiye kadar bildiğimiz şey, bunun Google Chrome tarafından geliştirilen kod tabanı olan Chromium tarafında oluşan “Yetersiz veri doğrulama” ile ilgisi olduğu.

Google Chrome yeni güvenlik güncellemesini duyurdu!

Şirket, “Hata ayrıntılarına ve bağlantılara erişim, kullanıcıların çoğu bir düzeltmeyle güncellenene kadar kısıtlı tutulabilir” dedi. Google, bu ayrıntıları şimdilik gizli tutarak, bilgisayar korsanlarının yeni güncelleme saldırı fırsatını kapatmadan önce güvenlik açığından nasıl yararlanacağını bulmasını zorlaştırıyor. Chrome kullanıcılarının güncellemeyi etkinleştirmek için tarayıcıyı yeniden başlatması gerekecek. Bu, Chrome’u Windows, Mac ve Linux için 105.0.5195.102 sürümüne güncelleyecek. En son sürümü kullandığınızdan emin olmak için tarayıcınızın sağ üst köşesinde üç nokta bulunan simgeye tıklayın. “Yardım”a ve ardından “Google Chrome Hakkında”ya gitmek, sizi Chrome’un cihazınızda güncel olup olmadığını söyleyen bir sayfaya götürecektir. Bu, Chrome’un bu yıl şimdiye kadar karşılaştığı altıncı sıfır günlük güvenlik açığı. BleepingComputer’ın bildirdiğine göre, aktif olarak yararlanılan son güvenlik açığı Ağustos ortasında işaretlendi.

Huawei Mate 50 Serisi Kılıflar Üzerinden 5G Desteği Sunabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting