iPhone isim değiştiriyor! Dünya şokta!

iPhone 14 hayal kırıklığı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 15 serisinde ailenin bir ferdinin ismini değiştirecek. İşte detaylar!

iPhone isim değiştiriyor! Dünya şokta! Akıllı telefon pazarının en önde gelen isimlerinden birisi olan Apple, bildiğiniz gibi iPhone 14 ailesini satışa sundu. Ülkemizde de satışa çıkan telefonlar, fiyat listesi ile fazlasıyla tartışıldı. Zira en ucuz iPhone 14 modelini satın almak için cebinizden 30.999 TL’nin çıkması gerekiyor. Hal böyleyken model, özelliklerinden çok fiyatı ile gündeme geliyor.

Apple, iPhone 14'ü etkileyen iOS16 hatasını düzeltti

iPhone isim değiştiriyor! Dünya şokta!

Bilindiği üzere ailenin en pahalı modeli daima Pro Max oluyor. Bu sene de moda değişmedi ve iPhone 14 Pro Max 1TB’lık sürümüyle en pahalı cihaz olmayı başardı. 57.199 TL’lik fiyata sahip olan telefonun ülkemizdeki satış performansı merak edilirken, Pro Max modelinin 15. nesilde aramızda olmayacağı iddia edildi.

iPhone 14 Pro

İddianın sahibi ise Apple hakkında yapmış olduğu tahminlerle tanınan Mark Gurman’dan başkası değil. Gurman, iPhone 15 Pro Max diye bir telefonun satışa çıkmayacağını, bunun yerine iPhone 15 Ultra isminin tercih edileceğini ifade ediyor.

Apple, iPhone 14'ü etkileyen iOS16 hatasını düzeltti

Ultra ismini ilk kez Samsung telefonlarında duymuştuk. Bu da demek oluyor ki Apple, en önemli rakibine isim konusunda biraz öykünmüş. Her ne kadar iddianın sahibi önemli bir yazar olsa da bunun şimdilik dedikodudan ibaret olduğunu ifade etmiş olalım. Konunun gerçek olup olmayacağını ise ancak zaman gösterecek.

SpaceX uzay roketlerini Suudi Arabistan’a kiralıyor