iPhone depolama alanı nasıl temizlenir?

iPhone depolama alanı nasıl temizlenir?

iPhone cihazlar bir telefondan çok daha fazlası. Örneğin, fotoğraflarımızı, kitaplarımızı, müziklerimizi ve filmlerimizi depoladığımız yerler. Ancak bu cihazların da bir performansı var. Peki dolan iPhone depolama alanı nasıl temizlenir?

iPhone cihazlar iş, sosyalleşme, yiyecek sipariş etme, ulaşım, finans yönetimi ve hatta sağlığımız için günlük olarak kullandığımız bir çok uygulamaya sahipler. Pek çok farklı şey için kullanıldığından, telefonun tüm depolama alanını hızla doldurmak kolay ve bu bir kabusa dönüşebilir. Ancak panik yapmayın. Alanınızın bitmesinin eşiğindeyseniz bu duruma mahkum değilsiniz ve her fotoğrafı silmeniz veya telefonunuzu yükseltmeniz gerekmeyecek. Burada, birçoğu ücretsiz, hızlı ve kolay olan, alan yaratmak için yapabileceğiniz dokuz şey konusunda size rehberlik edeceğiz.

iPhone depolama alanı nasıl temizlenir?

Ayarlar’a gidip Genel’e tıklayarak ve iPhone Depolama Alanı’na dokunarak iPhone’unuzdaki en fazla alanı neyin kapladığını kontrol edin. Orada, alanınızı tüketen dosyaların, medyanın ve uygulamaların yararlı bir dökümünü bulacaksınız, böylece uygun şekilde silmeye başlayabilirsiniz. En azından, en az 2 GB depolama alanını silmeyi hedefleyin, böylece daha fazla uygulama yüklemek ve fotoğraf çekmek için alanınız olur. Büyük olasılıkla, yakında fotoğraf ve videoların alanınızın büyük bir bölümünü tuttuğunu göreceksiniz. Bunları sonsuza kadar silmek istemiyorsanız, fotoğraflarınızı ve videolarınızı Apple’ın iCloud’u gibi bir bulut depolama hizmetine yedekleyin. Bu şekilde, iPhone’unuzdan silmeden önce anılarınızın kopyalarını güvenli bir şekilde saklamaya devam edeceksiniz. Bununla birlikte, ilk 5 GB iCloud depolama alanı ücretsiz olsa da daha fazla ücret ödemeniz gerekecek.

Fotoğrafları sildikten sonra, Apple’ın son 30 gün içinde sildiğiniz resimleri sakladığını, Fotoğraflar uygulamanızın Son Silinenler klasöründe olduğunu ve yine de yer kaplayacağını bilmelisiniz, bu yüzden onları sildiğinizden emin olun.

Rusya Ukrayna’yı işgali sırasında tarihi bir bilgisayar müzesini yok etti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir