iPhone 16 Sızıntılarının Önü Alınamıyor

iphone 16 1

iPhone 16 serisi sızıntılarına hergün bir yenisi ekleniyor. Telefonların silikon kılıflarına ait yeni fotoğraflar yayınlandı.

Yeni sızıntıların adresi her zamanki gibi Majin Bu oldu. Ancak fotoğraflarda iPhone 16 Pro’ların kılıfları yok. Sadece standart modeller yani iPhone 16 ve Plus’ın kılfıları var. Silikon kılıflar tasarımdaki değişiklikleri yeniden doğruluyor. iPhone 16 ve Plus’ın ana kamera sensörleri dikey konumlandırılmış olarak hap şeklinde alan içinde bulunacak. Flaş ise bu alanında dışında kalacak. Fotoğraflara bakınca bu durumu görüyoruz.

iphone 16

Ayrıca güç tuşunun altında yakalama veya tam adıyla Capture tuşu için olan boşluk var. Raporlananlara göre Capture düğmesi kullanıcıların pratik ve daha hızlı şekilde video ve fotoğraf çekmesine imkan sağlayacak. Kullanıcı tuşa hafifçe basınca kamera odaklanacak, sağa sola kaydırma yapınca yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapabilecek.

iphone 16

Analist Ming-Chi Kuo, yeni iPhone Pro ve Pro Max’in siyah, beyaz (veya gümüş), gri (veya natürel titanyum), rose (gül) renkleriyle satışa çıkacağını düşünüyor. Bu durum mavi titanyum seçeneğinin kaldırılacağını ve yerine rose renginin geleceğini gösteriyor. iPhone 16 ve Plus’ta siyah, yeşil, pembe, mavi ve beyaz renkler bulunacak.

iphone 16

Kuo, iPhone 15 ve Plus’taki sarı rengin yerine beyazın geleceğini söyledi. Ünlü analist Apple’ın bazı renk isimlerini yeniden adlandırabileceğini de vurguladı. Ming-Chi Kuo, Apple hakkındaki isabetli tahminleriyle tanınıyor. Daha önce paylaştığı birçok bilgi doğru çıkmıştı. Renkler hakkında açıklamaları doğru olabilir.

iphone 16

Apple Vision Pro 2’nin Yapımına Ara Verdi