iPhone 15 serisi batarya boyutu ile şaşırtabilir

iPhone 15 Ultra 2

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple, önümüzdeki süreçte satışa sunacağı yeni iPhone modelleriyle de çok konuşulacağa benziyor. Peki iPhone 15 modelleri ne gibi özellikler vaat ediyor? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iPhone 15 serisi batarya boyutu ile şaşırtabilir! Apple akıllı telefon pazarındaki en önemli aktörlerden biri. Cupertino merkezli şirketin geliştirdiği iPhone modelleri genel olarak başarılı olsa da bazı zaafları da yok değil. Bu zaafların başında ise RAM, dahili depolama ve batarya geliyor.

Apple iPhone 14

Bilindiği üzere Apple tarafından geliştirilen iPhone modellerinde, daima rakiplerine oranla daha az RAM bulunur. Fakat iOS bu açığı çok başarılı bir şekilde kapattığı için kimse iPhone modellerinde RAM’in düşük olmasına takılmıyor.

Bir diğer unsur ise batarya  kapasitesinin düşük olması. Artık sektördeki pek çok Android cihazda 5000 ile 7000 mAh kapasitesi aralığında bataryalar kullanılıyor. Apple ise hala 2000 ile 3000 mAh arasındaki bataryalardan vazgeçmiş değil. Fakat yeni nesilde Apple’ın da daha güçlü bir batarya kullanması bekleniyor. İddialara göre Apple’ın kullanacağı en düşük batarya 3700 mAh olacak. Pro Max modelinde ise 5200 mAh’lık bir bataryanın kullanılacağı iddia ediliyor.

Apple iPhone 14

iPhone 15 serisi batarya boyutu ile şaşırtabilir

Asıl önemli haberimiz ise bu durumun artık kısmen de olsa değişecek olması. Çünkü Apple artık dahili depolama tarafındaki sınırlarını biraz esnetme kararı aldı. Rakipleri 1TB’lık depolamaya geçeli hayli zaman geçmesine karşın 512GB’ta ısrarcı davranan Cupertino merkezli şirket, iPhone 15 modelleri ile 2TB depolamaya geçiyor.

Apple iPhone 14

Bu durumun özellikle Apple fanlarını sevindireceğini söyleyebiliriz. Muhtemelen 2TB depolamaya sahip iPhone 15 modelinin ülkemizdeki fiyatı da 40.000 TL ve üzeri bir etikete sahip olacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

OnePlus Nord 3 özellikleri artık netleşti diyebiliriz


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir