En iyi bataryaya sahip amiral gemisi modelleri (2018)

batarya

2018’de raflardaki yerini almış, en iyi bataryaya sahip amiral gemisi modelleri hangileri? İşte bu sorunun yanıtı ve konu hakkındaki diğer tüm detaylar.

Teknolojideki gelişmeler, en çok akıllı telefon sektörünü etkiledi. 10 sene gibi kısa bir süre içerisinde, akıllı telefonlar ortalama bir PC ile yarışabilecek konuma yükseldi. Üst segmentteki modeller kamera anlamında, profesyonel makinalara kafa tutabilecek düzeye erişti. Kısacası akıllı telefonlarda tüm aksamlar a’dan z’ye önemli bir ilerleme kaydetti diyebiliriz. Elbette batarya haricinde.

Geçmişte, yani cep telefonlarının yaygın olduğu dönemde batarya önemli bir problem değildi. Çünkü tam şarjlı bir cep telefonu, en kötü 3-4 gün boyunda şarja takmadan sizi götürüyordu. Fakat akıllı telefonlarda iş tamamen değişti. Artık tam şarjla bile günü çıkarmak zor olabiliyor.

Üreticiler, batarya sorununu çözmek için batarya kapasitesini arttırmak dışında herhangi bir çözüm geliştiremedi. Bu da akıllı telefonların en büyük handikabı olarak ön olana çıkıyor.

Bu yazımızda 2018’de çıkmış en iyi bataryaya sahip amiral gemisi modelleri için bir liste hazırladık. Malum bu saatten sonra yeni bir amiral gemisi modeli çıkmayacak. O yüzden 2018’de satışa sunulmuş tüm modelleri bu yazıya dahil etti.

Peki 2018’de satışa sunulmuş en iyi bataryaya sahip amiral gemisi modelleri hangileri? Lafı daha fazla uzatmadan sizleri o liste ile başbaşa bırakalım.

Huawei Mate 20

huawei mate 20

Bu yıl satışa sunulan amiral gemisi modelleri içerisinde en iyi pil performansına sahip olan isim Huawei Mate 20. 4000 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir batarya ile gelen Mate 20, yoğun kullanımda bile 14 saat 26 dakika ile rakiplerine fark atmayı başarıyor. Muhtemelen normal kullanımda Mate 20 şarjı sizi rahat rahat 2 gün idare edebilecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir