iPhone 15 Pro kamera tarafında büyük yenilikler getirmeyecek

iPhone 15 Ultra 2

Cupertino merkezli şirketin yeni nesil iPhone modellerini tanıtmasına 7 ay gibi bir süre kaldı. Peki Apple iPhone 15 serisinde neleri değiştirecek? Sızdırılan ilk bilgilere göre Pro versiyonların kamera tarafında önemli değişiklikler olmayacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iPhone 15 Pro kamera tarafında büyük yenilikler getirmeyecek. Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte, iPhone 15 serisine ait iddialar da daha somut hale gelmeye başladı. Her ne kadar Apple bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da bile, bugüne kadar sızdırılan bilgilerden hareketle yeni serinin iPhone 14’te olduğu gibi farklı güçlerde geleceği kesinleşti.

Apple için, 2021 üçüncü çeyrek satış sonuçları yayınlandı

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinden oluşan iPhone 15 Standart ile iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinden oluşan iPhone 15 Pro modelleri arasında ekran tasarımından tutun da işlemciye kadar pek çok konuda oldukça önemli farklılıklar olmaya devam edecek. Aynı iPhone 14 serisinde olduğu gibi. Benzer şekilde ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo’ya göre, her iki telefon modelinin birbirinden ayrılacağı bir diğer önemli başlık ise “Kamera” olacak.

iphone 14

iPhone 15 Pro kamera tarafında büyük yenilikler getirmeyecek

Kuo’nun iddiasına göre Apple, iPhone 15 Pro modellerinde, Standart modellerinin aksine 48MP’lik bir kamera ile karşımıza çıkacak. Üçlü bir yapıya sahip olması beklenen kamera kurulumunu selefinden de ayıran önemli bir farkı olacak. Buna göre yeni model 7P sensör teknolojisiyle gelecek. Bunun anlamı ise iç içe geçmiş daha fazla sensörden oluşacak bir kamera göreceğiz ki bu da iPhone 15 Pro kullanıcılarının çok hoşuna gitmeyebilir.

iPhone 14 hayal kırıklığı

Bu durumun sebebi ise, her ne kadar 7P teknolojisi çekim kalitesi ve ışığın kullanımı gibi alanlarda ciddi avantajlar sağlasa bile, telefonun kamera çıkıntısını gözle görülür cinsten arttıracak. Bu da zaten mevcut haliyle bile eleştirilere konu olan iPhone kamera çıkıntısını daha çok göze batar hale getirecek. iPhone 15 Pro kamera tarafında büyük yenilikler getirmeyecek.

Hogwarts Legacy’den büyük başarı