iPhone 15 özellikleri netleşti! Muazzam cihaz!

iPhone fiyatlarında artış

Bu yılın son çeyreğinde tanıtılacak olan iPhone 15 için çalışmalar devam ediyor. Sızdırılan bilgilere göre Apple iPhone 15’te muazzam özelliklere yer vermeyi planlıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iPhone 15 özellikleri netleşti! Muazzam cihaz! Akıllı telefon dünyasının tartışmasız en ünlü ismi iPhone, yakın zamanda yeni modelleriyle bir kez daha karşımızda olacak. Muhtemelen her sene olduğu gibi yine Eylül ayında göreceğimiz yeni iPhone modellerine ilişkin, bugüne kadar pek çok iddia ortaya atıldı.

iPhone 14 hayal kırıklığı

Bununla birlikte lansman tarihinin yaklaşması, hem sızıntıların hem de bu sızıntıların güvenilirliklerinin artmasını sağlıyor. Ortaya atılan son iddialar ise iPhone 15 modellerinin ekranlarına ilişkin bilgiler.

Bilindiği üzere iPhone 15 serisiyle birlikte Apple dinamik ada özelliğini düz modellerine getirecek. Yeni iPhone modelleri iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olmak üzere 4 farklı modelle karşımıza çıkacak.

iPhone 14 Pro Max

iPhone 15 özellikleri netleşti! Muazzam cihaz!

Apple’a yakınlığıyla bilinen bir haber sitesinin iddialarına göreyse, telefonlarda kullanılacak ekranların özellikleri netleşti. Buna göre, iPhone 15’de 6,06 inç, iPhone 15 Plus’ta ise 6,68 inç büyüklüğünde LTPS OLED panel bulunacak. Söz konusu paneller iPhone 15’e 2532 x 1170 piksellik çözünürlük sağlayacakken, iPhone 15 Plus ise 2778 x 1284 piksellik bir görünüme kavuşmuş olacak. 90Hz ekran yenileme hızıyla gelecek olan panellerde dinamik ada ekran tasarımı ise korunacak.

iPhone 14

iPhone 15 Pro’ya baktığımız zaman bu telefonun ekran boyutu 6,12 inç çözünürlüğü ise 2564 x 1183 piksel olarak belirlenirken, serinin en büyük modeli olması beklenen iPhone 15 Pro Max ise karşımıza 6,69 inç büyüklüğünde ve 2802 x 1294 çözünürlüğünde bir ekranla çıkacak.

Son olarak her iki telefonun ekranı da LTPO OLED panele sahip olacakken, bu ikilinin diğer ikiliden en önemli farkı ise, ekranın üst kısmındaki kameranın hemen yanında bulunan ve bazı sensörlerin yerleştirildiği ufak delik olacak. iPhone 15 özellikleri netleşti! Muazzam cihaz!

Starfield, Xbox’ta Halo’nun tahtına oturabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir