iPhone 14 serisi AnTuTu sıralamasında tam bir hayal kırıklığına dönüştü!

iPhone 14 Pro Max

Apple’ın yeni amiral gemisi serisi iPhone 14, ünlü test platformu AnTuTu tarafından açıklanan iOS bazlı listede bir hayli gerilerde kaldı.

iPhone 14 serisi AnTuTu sıralamasında tam bir hayal kırıklığına dönüştü! Apple’a getirilen en önemli eleştirilerin başında, çoğu zaman gelişimlerin çok küçük adımlarla yaşanması ve radikal değişikliklerin ancak 3-4 senede bir cereyan etmesi geliyor. Bunun en güzel örneğini aslında iPhone 14 serisi ile birlikte yakın zamanda bizzat gördük. Amerikalı teknoloji devi tarafından 7 Eylül’de tanıtılan iPhone 14 serisinin iki modeli iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’da neredeyse önceki modele göre hiçbir gelişim olmazken, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri ise donanımsal anlamda zayıf bir gelişim ile karşımıza çıkmıştı.

iphone 14 ​

Nitekim şirketin bu politikasının ünlü test platformu AnTuTu sonuçlarında net bir şekilde karşımıza çıktığını da görüyoruz. AnTuTu v9 versiyonuna göre yapılan son testlere bakıldığında, iOS işletim sistemine sahip en güçlü cihazın 1.251.547 puanla iPad Pro 5 (12.9 inç) olduğunu görüyoruz. Apple’ın M1 yonga setinden güç alan ve teste 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ile katılan bu cihaz, diğer kardeşlerinin bir hayli önünde görünüyor.

iphone 14 plus

iPhone 14 serisi AnTuTu sıralamasında tam bir hayal kırıklığına dönüştü!

Listenin ikinci sırasında iPad Pro 5’in 11 inçlik modelini görürken, üçüncü sırada ise bir başka iOS işletim sistemli tablet olan iPad Air 5’i görüyoruz. Apple’ın 7 Eylül’de tanıttığı ve en güçlü iPhone modeli olarak isimlendirdiği iPhone 14 Pro ise 952.596 puanla ancak listenin dördüncü sırasında yer alabiliyor. Onu takip eden isimse bir diğer iPhone modeli olan iPhone 14 Pro Max oluyor ki onun ulaştığı puansa 950.878.

iPhone 14 Plus

Tabi Apple’ın amiral gemisi akıllı telefon modellerinin kendi işletim sistemi bazında bile ilk 3’e girememesi, Amerikalı teknoloji devinin stratejisinin doğruluğunun bir kez daha sorgulanmasına neden olacaktır.

WhatsApp avatar özelliği kullanıma sunuluyor