Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 12 satışları yasaklanıyor!

iPhone 12 satışları yasaklanıyor!

Apple dünyanın dört bir yanında birçok farklı marka ile davalık durumda. Ancak belki de bu davalarda hakkında çıkabilecek en kötü kararlardan biri çıktı ve iPhone 12 ile iPhone 13 satışları resmen yasaklandı.

iPhone 12 satışları yasaklanıyor! Apple’ın sadece en büyük rakibi Samsung ile davalık olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Üstelik Amerikalı teknoloji devinin yalnızca akıllı telefon veya tablet gibi ürün bazlı pazarlarda değil, işletim sistemi ve patent gibi gayri maddi haklar konusunda da çok sayıda dava dosyasının olduğunu bilmenizi isteriz.

iPhone 12 satışları

İşte bu türden davaların birinin görüldüğü Kolombiya mahkemesi oldukça enteresan bir karara imza attı. Buna göre, bir süredir Ericsson ile giriştiği 5G teknolojileri patent hakkı ihlali davası sonuçlanan Apple, Kolombiya mahkemeleri tarafından haksız bulunarak Ericsson’a yapması gereken patent ödemelerini yapmadığına karar verdi.

iPhone 12 satışları

iPhone 12 satışları yasaklanıyor!

Söz konusu karara tedbir koydurarak Apple’ın Ericsson’a karşı ikinci bir dava açmasının da önünü kapayan mahkeme, ülke genelinde satılan ve 5G teknolojisiyle uyumlu olan iPhone 12 ve iPhone 13’lerin ithalatını yasakladı.

iPhone 12 satışları

Bununla da yetinmeyen mahkeme, hali hazırda stoklarda bulunan iPhone 12 ve iPhone 13’lerin satışı için yapılması gerekebilecek her tür reklam, ilan, afişin de kullanımını yasakladı. Yani Apple bundan sonra Kolombiya’ya iPhone 12 ve iPhone 13 ithal edemeyeceği gibi, eldeki cihazlarını da herhangi bir reklam çalışması yapmadan satmak zorunda kalacak.

Her ne kadar Kolombiya pazarı Apple için çok önemli bir alan olmasa da, yine de 5G konusunda haksızlığı kanıtlanan Amerikalı teknoloji devinin Ericsson karşısında mağlubiyeti kabul etmekten başka çaresi de kalmamış oldu.

Ubisoft Steam’de ‘Assassin’s Creed Liberation HD’ yeniliğini duyurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting