Ana Sayfa Akıllı Telefon Çin'de Apple satışları herkesi şaşırttı

Çin’de Apple satışları herkesi şaşırttı

Dünyanın en iyi akıllı telefon alıcılarından bir tanesi olan Çin’de Apple satışları büyük bir şaşkınlık yarattı. Uzun bir süredir ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşları şirketi kötü yönde etkilemişti. İşte Apple satışları ile ilgili önemli haberimizin detayları.

Birçok kişi tarafından eleştirilen ve yine aynı şekilde birçok kişi tarafından özellikle tasarımları nedeniyle çok fazla sevilen Apple hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Çin’deki iPhone satışlarında bir önceki yıla göre %18,7’lik bir artış olduğu söyleniyor ve bu durum gerçekten de iPhone için büyük bir başarı.

Çin’de Apple satışları giderek artabilir

Eylül ve Ekim ayları arasındaki periyot incelendiğinde şirketin 3,18 milyon akıllı telefon satış rakamına ulaştığı söyleniyor. Böylece 2018 ile kıyaslandığında önemli bir artış sağlandığı görülüyor.

Çin Apple için dünyanın en büyük ikinci pazarı konumunda. Her ne kadar ABD büyük bir pazar olsa bile, Çin Apple için çok farklı bir yere sahip. Şirket, akıllı telefon satışlarında yoğunluğu daha çok bu ülkeye kaydırdı. Yayınlanan bir rapora göre; 2019 yılı içerisinde Çin’de toplamda 389 milyon akıllı telefon satışı gerçekleşti. Bu satışların 13 milyonu 5G özelliğine sahip telefonlardı.

Birçok kişi Apple ile ilgili satışların düşeceği yönünde yorumlar yapıyordu. Özellikle şirketin akıllı telefonlarında 5G desteğinin olmaması soru işaretlerine neden oluyordu. Görüldüğü kadarıyla Apple, Eylül-Ekim ayında güçlü bir performans sergiledi ve bunu devam ettirecek. Sizce iPhone 11 kaynaklı bu satış artışlarının nedenleri ne olabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

FBI iPhone şifresini kırmak için Apple’ın kapasını çaldı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting