iPhone 12 modelleri diğer iPhone’lar ile karşılaştırıldı!

iPhone 12

iPhone 12 modelleri diğer iPhone’lar ile karşılaştırıldı. Bakalım yeni iPhone’lar diğer iPhone’lara göre büyük mü olacak küçük mü?

Apple, Eylül ayında karşımıza üç farklı iPhone modeli ile çıkacak. iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max olarak gruplandırılacak olan bu modeller hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugün ise iPhone 12 modelleri diğer iPhone’lar ile karşılaştırıldı. iPhone SE’den bu zamana kadar çıkan tüm modeller ile karşılaştırılan iPhone 12, boyut olarak bakalım nasıl olacak?

iPhone 12 boyutu nasıl olacak?

iPhone 12’nin 6.7 inç ve 6.1 inçlik modeli yer alacak. 6.1 inçlik model iPhone 11 ile aynı boyutta olacak. 6.7 inçlik model ise iPhone 11 Pro Max ile aynı boyutlarda olacak. Tasarımsal açıdan sadece iPhone 4 gibi daha köşegen yapıya sahip olacak olan yeni modeller, kamera konusunda da yenilik sunmayacak gibi görünüyor.

iPhone 12 ailesinde ikili kamera kurulumu yer alacakken, Pro modellerde ise yine üçlü kamera kurulumu bulunacak. iPad Pro 2020 ile gelen LiDAR tarayıcının maalesef ki iPhone 12 Pro modellerinde bile yer almayacağı söyleniyor.

iPhone 12 modelleri

Gücünü Apple A14 yonga seti ve 4 GB RAM‘den alacak olan bu modeller, daha küçük çentiği ile daha fazla kullanım alanı sunacak. Apple, muhtemelen OLED ekrana sahip Pro modellerinde Always-on-display özelliğine yer verecek. Bu sayede ekranı açmadan bildirimleri ve saati görüntüleyebileceksiniz.

iOS 14 Beta 2 güncellemesi çıktı!

Fiyat konusunda ise Apple’ın 799 dolar ila 1.099 dolar fiyat aralığını tercih edeceğini söyleyebiliriz. Son olarak bu modellerin tamamında ne kulaklık ne de şarj adaptörünün olmayacağını belirtelim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir