iPhone 12 kutu içeriği bomboş olacak! Şarj adaptörü bile olmayacak!

iPhone 12 kutu içeriği

iPhone 12 kutu içeriği hakkında bugün en ilginç haber ortaya çıktı. Apple, ne kulaklık ne de şarj adaptörüne kutu içeriğinde yer vermeyecek.

Cupertinolu teknoloji devinin Eylül ayında tanıtacağı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri hakkında ilginç iddialar gelmeye devam ediyor. Daha önce iPhone 12 kutu içeriğinde EarPods Lightning kulaklıkların yer almayacağı söylenmişti. Bugün ise Apple’a yakınlığı ile bilinen analist Ming-Chi Kuo ortaya daha büyük bir iddia attı.

iPhone kamerası iOS 14 ile seviye atlıyor!

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 12 modellerinde maalesef ki şarj adaptörü ve kulaklık yer almayacak. Sadece Lightning kablo ile kutusundan çıkacak olan telefonu şarj etmek için ayrıca adaptör satın almanız gerekecek. iPhone 12’yi aldıktan sonra 250 TL daha verip şarj etmek için adaptör satın almak pek akıl karı görünmüyor.

Aksesuar satmayı çok seven Apple’ın bu kadar da olmaz dedirten hamlesine tepkiler çığ gibi büyüyecek gibi görünüyor. Telefonun kutu içeriğinden kulaklık çıkmaması bir yere kadar kabul edilebilir. Ancak şarj adaptörünün çıkmayacak olması, müşterilerine olan değerin sıfır olduğunu amacın sadece para olduğunu gösteriyor.

iPhone 12 kutu içeriği

iPhone 12‘nin ekranı 5.4 inç büyüklüğünde 2340 x 1080 çözünürlüğünde ve 475 PPI değerinde olacak. iPhone 12 Max‘in ise 6.1 inç büyüklüğünde 2532 x 1170 çözünürlüğünde 460 PPI değerinde olacak. Bu modeller 60 Hz tazelemeye sahip olacak.

Kutusundan şarj adaptörü çıkacak olan iPhone 12 Pro Max ise 6.7 inç büyüklüğünde 2778 x 1284 çözünürlüğünde 458 PPI değerinde ekran ile gelecek. Tabii bu modelin fiyatı Türkiye’de 12.000 TL bandında olacak.

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 12 ailesi Apple’ın en çok tepki çeken telefonu olacak gibi görünüyor. Ancak size baştan söyleyelim. Apple’ın bu politikası 2-3 gün eleştirilecek ve daha sonra herkes tıpış tıpış şarj adaptörü almaya devam edecek. İşin kötü tarafı insanlar buna alışacak.

Samsung da Apple’ı taklit edecek ve adaptörü kutu içerinden kaldıracak. 6-7 yıl içerisinde telefon satın alıp yanında şarj etmek için adaptör satın almak bir standart olacak. Hoşgeldin ileri teknoloji.!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir