iPhone 7’nin kutu içeriği hakkında yeni bilgi!

iphone 7 kulaklik

iPhone’un kutu içeriği değişiyor. Apple, iPhone kutularında yeni bir aksesuar ekleyecek. İşte detaylar.

Uzun zamandır beklenen Apple iPhone 7 modeli hakkındaki iddialara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu sefer Deutsche Bank analistleri de konuya dahil oldu. İşte analistlere göre iPhone 7’nin yeni kutu içeriği.

Lightning’den 3.5 mm çevirici!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (veya Pro) modellerinde 3.5 mm standart ses çıkış portunun olmayacağı yönünde kuvvetli iddialar var. Hatta basına sızan fotoğraf ve videolarda bu portun olmadığı açık bir şekilde görülebiliyor. Peki ama Apple gerçekten kulaklık girişi olmayan bir telefon mu üretecek?

Bu noktada analistler Apple’ın yeni bir aksesuarla bu soruna çözüm getireceğini savunuyor. İddiaya göre Apple, iPhone 7’nin kutu içeriğine Lightning portunu 3.5 mm ses portuna çevirecek bir aksesuar yerleştirecek. Bu sayede kullanıcılar isterlerse kulaklık takıp cihazlarını kullanabilecek.

Benzer bir durum Lightning portuna ilk geçiş yapıldığında da karşımıza çıkmıştı. Eski 40 pinli şarj kablolarını Lightning’e çevirmek için bir adaptör üretilmişti ancak kutu içeriğine konmamış, harici olarak satılmıştı. Bu seferki adaptörün kutu içeriğinden çıkacağı iddia ediliyor.

Peki iPhone 7’nin kutusundan nasıl bir kulaklık çıkacak? Bu noktada tahminler Apple’ın EarPods isimli kulaklığının Bluetooth ile çalışan bir versiyonunu hazırladığı yönünde. Ancak bu kablosuz kulaklıkların nasıl şarj edileceği, pil ömürlerinin ne kadar olacağı gibi konular halen belirsiz.

Note 7 iris tarayıcıya sahip olacak!