iOS 18’de Mini Tasarım Değişiklikleri Olacak

Apple

Apple’ın yeni nesil işletim sistemi iOS 18 hakkında dikkat çekici bir rapor paylaşıldı. Taze rapor yapay zeka özelliklerini yeniden doğrularken, işletim sisteminde büyük tasarımsal değişikliklerin olmayacağını belirtiyor.

Birçok kişi iOS’un tamamen elden geçmesini ve tasarımın yenilenmesini istiyordu. Ancak böyle bir şey olmayacak. Apple’ın planlarına aşina kaynaklara göre iOS 18‘de küçük tasarımsal değişiklikler yapılacak. Kaynaklar yeni işletim sisteminin ağırlıklı olarak yapay zekaya odaklanacağını vurguladı. Kısa süre önce Bloomberg’ten tanıdığımız Mark Gurman da bu durumu dile getirmişti. Gurman, iOS’un yeni sürümünde Ayarlar ve 1. parti bazı uygulamaların kullanıcı arayüzünde tasarımsal değişiklikler olacağını söylemişti.

ios 18

Twitter’da iOS sürümleriyle ilgili yenilikleri ve güncellemeleri paylaşan özel bir hesap var. Bu hesabın geçmişte paylaştığı birçok bilgi doğru çıkmıştı. Bahsettiğimiz kullanıcı iOS 18 güncellemesini alacak iPhone’ların listesini yayınladı. Söz konusu liste MacRumors’ten Aaron Perris tarafından fark edildi ve paylaşıldı. Ancak orijinal tweet gönderisi silinmiş durumda. Raporlanana göre iPhone XR ve aynı A12 çipine sahip iPhone XS ve iPhone XS Max modellerine iOS 18 güncellemesi yüklenecek. Eğer söylenti doğruysa iOS 17’yi alan tüm modeller iOS 18’le uyumlu olacak.

iOS 18 güncellemesini alacak iPhone’lar şu şekilde:

-iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max
-iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
-iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
-iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
-iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
-iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max
-2. ve 3. nesil iPhone SE modelleri

Spotify yalnızca sesli kitap aboneliğini kullanıma sundu