Ana SayfaGeneliOS 15.1 ilk beta sürümü, SharePlay'i getirecek

iOS 15.1 ilk beta sürümü, SharePlay’i getirecek

9to5Mac’ten gelen bir rapora göre SharePlay, Apple’ın iOS 15.1 beta sürümüyle gelecek. SharePlay iOS 15 ile birlikte beklenen ve henüz piyasaya sürülmeyen tek özellik değil. Ancak gelmesi beklenen en önemli özellik diyebiliriz. İşte detaylar.

Pandemi yüzünden her şey dijitalleşti. Karantinaların gelmesiyle sosyalleşme gibi etkinliker de ancak dijital olarak yapılmaya başlandı Apple’ın iOS 15 ile sunacağı SharePlay özelliği de özellikle karantinalar döneminde çok kullanışlı olabilir. Özellik temel olarak bir FaceTime araması üzerinden video izlemenize, ekran paylaşmanıza veya diğer insanlarla müzik dinlemenize olanak tanıyor. Salı günü yayınlanan beta sürümde karşımıza çıkması özelliğin çok yakında geniş bir sürümle gelebileceğini gösteriyor.

iOS 15.1 ilk beta sürümü, SharePlay'i getirecek

MacRumors, 15.1 beta sürümünün, kullanıcıların COVID aşı kartlarını Sağlık uygulamasına ekledikten sonra Cüzdan uygulamasına eklemelerine de izin verdiğini duyurdu. Özellik şimdilik kısıtlı bir bölgede deneniyor. Özelliğin kullanımda olduğu bölgeler arasında California, Hawaii, New York ve Louisiana gibi eyaletlerin yanı sıra eczane sağlayıcıları da mevcut. iOS 15.1 beta sürümünde görünen bu özellikler, nihai iOS 15.1 sürümünde yer alacakları anlamına gelmiyor. Ancak kullanıcılar yine de umutla bekliyor diyebiliriz. Apple, SharePlay’in “bu sonbaharda sonra” gönderileceğini söylemişti. Buna da çok az zaman kaldı. Şirkete göre, aşı kartı özelliği “yaklaşan bir yazılım güncellemesine” dahil edilecek, bu yüzden aşı kartını yükleme özelliği daha sonra gelecektir. Ayrıca, iOS 15‘in dün piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, iOS 15.1’i görmemiz biraz zaman alabilir.

Koronavirüs aşıları karantinaya girmenizi engelleyebilir: Sağlık Bakanlığı yeni karar aldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU